Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Polityka

Budżet zły, ale dobry. PiS o nadchodzącej perspektywie finansowej UE

Mniej unijnych pieniędzy dla Polski to z jednej strony efekt dobrobytu, jaki panuje w naszym kraju, a z drugiej – wina Tuska. Projekt nowego budżetu UE komentowali na poniedziałkowej konferencji prasowej w Kaliszu poseł Jan Dziedziczak i eurodeputowany Ryszard Czarnecki z PiS. Zdaniem tego drugiego nowa Komisja Europejska i Parlament Europejski będą antyunijne i konserwatywne, dlatego rządowi Prawa i Sprawiedliwości łatwiej będzie rozmawiać o utrzymaniu profitów.

Jak zaznaczają przedstawiciele PiS wskaźnik PKB na mieszkańca jest lepszy niż na Węgrzech czy Grecji, dlatego zmniejszenie dotacji jest sprawą oczywistą. Także fakt, że Polska niebawem stanie się płatnikiem netto oznacza, że będziemy dostawali mniej, niż wpłacamy. To także efekt dobrych wyników finansowych kraju. Wynika z tego, że mniejszy budżet to efekt dobrobytu, ale dobrze znaczy źle. - Opozycja grzmi w Polsce, że projekt budżetu jest niekorzystny. Projekt ten przygotowała pani polityk PO i członek KE, pani Bieńkowska, a nad wszystkimi rzeczami w Europie patronuje Donald Tusk – mówił Jan Dziedziczak, poseł PiS.

Dlatego kiedy dojdzie do głosowania nad projektem mniejszego dla Polski budżetu, rząd PiS będzie przeciwko. – Polska, jak każdy kraj członkowski, dysponuje wetem, a więc przy niekorzystnym projekcie budżetu Unii Europejskiej polski rząd może zawetować i ten budżet nie wejdzie w życie – zapowiada Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. - Chciałbym powiedzieć wyraźnie, że nasi partnerzy w Unii Europejskiej i Komisji Europejskiej i najbogatsze kraje, które są sponsorami UE, które są płatnikami netto, powinni o tym wiedzieć. Budżet musi być efektem kompromisu, a nie narzucania swojej woli przez kraje bogatsze krajom biedniejszym.

Jego zdaniem przyszły Parlament Europejski będzie konserwatywny, a nie jak teraz lewicowy, dlatego będzie sprzyjać rządowi PiS. Podobnie będzie z Komisją Europejską, która przed decydującymi debatami zostanie wymieniona.

AW, zdjęcia autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/