Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Polityka

„Zdradziliście wieś!”. Politycy z naszego okręgu na mobilnych banerach ZDJĘCIA

Rolnicy nie składają broni. Oprócz protestów prowadzą także „kampanię billboardową”. Na terenie naszego okręgu wyborczego jeżdżą mobilne banery z twarzami parlamentarzystów, którzy poparli tzw. piątkę Kaczyńskiego.

„To był nasz ostatni głos na Was!”. „Zdradziliście polską wieś!” – między innymi takie hasła widnieją na banerach, które w czwartek można było spotkać na terenie powiatu rawickiego. Na plakatach zobaczymy twarze polityków z naszego okręgu, którzy zagłosowali „za” tzw. piątką dla zwierząt.

- Lawet jest 12, jeżdżą po całym okręgu wyborczym 36. Dzisiaj koło południa jedna będzie w powiecie leszczyńskim, jedna w Ostrowie – przekazują nam organizatorzy akcji.

Rolnicy ostro sprzeciwiają się procedowanej obecnie w Senacie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. W Sejmie zmiany zostały przegłosowane w ekspresowym tempie, jak zaznaczają gospodarze – bez żadnych konsultacji z nimi. Nowelizacja ustawy zakłada m.in. zakaz produkcji mięsa z uboju rytualnego z przeznaczeniem na eksport, zakaz chowu i hodowli zwierząt futerkowych (z wyjątkiem królika), hodowanych w celu pozyskania z nich futer czy zwiększenie kompetencji organizacji zajmujących się ochroną zwierząt.

Zapowiedziany przez partię rządzącą zakaz oznacza koniec dobrze prosperującej branży i likwidację wielu polskich hodowli oraz wzrost bezrobocia - uważają wielkopolscy rolnicy.

Jak podaje Gazeta Prawna - w sprawie nowej ustawy o ochronie zwierząt do Senatu wpłynęło już 200 propozycji poprawek i ponad 2,5 tys. różnego rodzaju stanowisk i opinii.

7 października rolnicy zorganizowali blokady dróg w całym kraju. Jak akcja przebiegała u nas, przeczytacie TUTAJ Na wtorek, 13 października rolnicy planują dużą demonstrację w Warszawie. A 7 listopada zamierzają zablokować kongres PiS.

AG, fot. MP, grafika WIR

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/