Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Polityka

306 mln zł na drogi. Posłowie KO zgłaszają poprawki do budżetu państwa

Połączenie Kalisza z Ostrowem czteropasmówką i budowa obwodnicy Kalisza – między innymi o przeznaczenie pieniędzy na te inwestycje wnioskują posłowie Koalicji Obywatelskiej. Nasi parlamentarzyści złożyli poprawki do budżetu państwa na łączną sumę ponad 300 mln zł.

Pierwszy z wniosków dotyczy zapisania w budżecie 100 mln zł na rozbudowę drogi krajowej nr 25, chodzi o realizację drugiego etapu obwodnicy Skalmierzyc, co dawałoby komfortowe 4-pasmowe połączenie Kalisza z Ostrowem.

Druga poprawka zakłada przeznaczenie 30 mln zł na kolejne prace przygotowawcze budowy trasy Ostrów-Kalisz-Konin do autostrady A2. - Jak połączymy standardem nieomalże ekspresowym tzw. trasą główną przyspieszoną Kalisz z Ostrowem to będziemy musieli zrealizować obwodnicę Kalisza, o której się tak dużo ostatnio mówi i tutaj są również pieniądze na tę inwestycję – mówi Mariusz Witczak.

Posłowie PO ubiegają się również o zabezpieczenie 150 mln zł na S11 – drugi etap obwodnicy Jarocina, co skróciłoby naszemu regionowi podróżowanie do Poznania i 26 mln zł na S12 od węzła w Sieradzu do zachodniej granicy państwa. - Bo ta trasa dla nas też jest strategiczna, ponieważ może nas z kolei łączyć z drogą S8, która przebiega przy węźle w Sieradzu i dociera do Warszawy – dodaje poseł.

Poseł Witczak apeluje do parlamentarzystów wszystkich opcji politycznych o wspólny front w walce o pieniądze na te inwestycje drogowe. - Wszyscy ci, którzy tak dużo obiecywali i tak dużo mówili na temat potrzeb infrastrukturalnych będą mieli okazję spokojnie wesprzeć te poprawki. Liczę na to, że te inwestycje wreszcie ruszą i przyspieszą – mówi poseł Witczak.

Janusz Pęcherz, senator Koalicji Obywatelskiej zadeklarował, że będzie pilnował, by Izba Wyższa opowiedziała się za funduszami na rozwój drogowy Kalisza i regionu.

Podobne poprawki posłowie Mariusz Witczak i Jarosław Urbaniak z PO zgłosili rok temu. Wówczas zostały odrzucone przez sejmową większość.

AG, fot. autor

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/