Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 30 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Zwłoki 19-latka na przystanku autobusowym. Dwie osoby z zarzutami

Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty w związku ze śmiercią 19-latka, którego zwłoki znaleziono w styczniu tego roku na przystanku autobusowym w Ostrowie Wielkopolskim. Prokuratura obwinia ich o nieudzielenie pomocy nastolatkowi i przywłaszczenie należących do niego rzeczy. Wkrótce akt oskarżenia w tej sprawie skierowany zostanie do sądu.

Zwłoki młodego mężczyzny ujawniono 10 br. przy ul. Gorzyckiej w Ostrowie Wielkopolskim. Mimo że była zima nie miał na sobie części garderoby. Ciało zabezpieczono do sekcji, a także pobrano próbki do badań fizyko-chemicznych.

Biegli wskazali, że w chwili zgonu u mężczyzny stwierdzili 3,7 promila alkoholu we krwi oraz 4 promile alkoholu moczu. Również biegli ujawnili w organizmie zmarłego substancje odurzające w postaci marihuany – poinformował Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. 

Przez kilka miesięcy prokuratura badała, czy ktoś mógł przyczynić się do śmierci mieszkańca podostrowskiej miejscowości. Zarzuty usłyszało właśnie dwóch mężczyzn, którzy jak wynika z ustaleń śledczych przebywali wcześniej z 19-latkiem i jechali z nim samochodem, a gdy przestał reagować, pozostawili go na przystanku.

W oparciu o treść tej opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej, postawione zostały zarzuty dwóm mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego. Są to mężczyźni w wieku 24 i 28 lat – mówi prokurator Maciej Meler. - Prokurator zarzucił im, że 10 stycznia br., mając świadomość, że pokrzywdzony z uwagi na stan upojenia znajduje się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, nie udzielili mu pomocy.

Ponadto mężczyźni przywłaszczyli przedmioty należące do nastolatka.

W tym samym dniu, działając wspólnie i w porozumieniu, przywłaszczyli, a następnie dokonali zniszczenia telefonu komórkowego o wartości 700 zł, stanowiącego własność pokrzywdzonego, w ten sposób, że pozostawili go na czynnym torze kolejowym, gdzie został przejechany przez pociąg, a także przywłaszczyli jego dowód osobisty, który następnie porzucili w ustronnym miejscu – dodaje prokurator.  

Mężczyźni przyznali się do stawianych im zarzutów. Zastosowano wobec nich dozór policyjny.

Aktualnie planowane jest zakończenie postępowania i skierowanie do sądu aktu oskarżenia – informuje Maciej Meler.

MIK, fot. arch. ostrow24.tv

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/