Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Zrobili to na oczach policjantów drogówki! Kierowca pijany, w aucie troje dzieci

Zatrzymali się w odległości 10 metrów od radiowozu i zamienili miejscami. 31-latek, który kierował chwilę wcześniej był pijany i bez uprawnień. Podróżująca z nim żona trzeźwa i z prawem jazdy. Do tego zdarzenia doszło w minioną sobotą na ul. Pokrzywnickiej w Kaliszu. Małżonkowie przewozili troje dzieci, w tym 6-miesięczne niemowlę.

Wszystko działo się około godz. 13.00. Na ul. Pokrzywnickiej trwały kontrole drogowe. – Policjanci, którzy kontrolował właśnie inny samochód zauważyli kątem oka, że w odległości 10 metrów od radiowozu na pobocze zjechał peugeot. Wysiadła z niego pasażerka, która obeszła samochód od tyłu i usiadła za kierownicą. W tym czasie kierowca przesiadł się na jej miejsce – relacjonuje sierż. sztab. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. - Auto już chwilę później zostało zatrzymane. Okazało się, że kierująca samochodem 30-latka jest trzeźwa, ale jej mąż już nie.

W aucie troje małych dzieci

31-letni mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W przeciwieństwie do swojej żony, nie posiadał też uprawnień do kierowania, bo nigdy ich sobie nie wyrobił. Policjantów najbardziej zszokował jednak fakt, że mężczyzna przewoził autem całą rodzinę. – Na tylnym siedzeniu znajdowało się troje dzieci w wieku 4 i 8 lat oraz 6 miesięcy – dodaje rzeczniczka kaliskiej policji.

Zatrzymani są mieszkańcami Krotoszyna. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia. Niewykluczone, że konsekwencje prawne poniesie również jego żona. – Sprawą zajmuje się Wydział Dochodzeniowo-Śledczy. Zapewne materiały w tej sprawie zostaną przekazane do oceny prawno-karnej kaliskiej prokuraturze, która podejmie dalsze decyzje – dodaje sierż. sztab. Anna Jaworska-Wojnicz.

Feralna decyzja

Do podobnej sytuacji doszło dwa lata temu na tej samej ulicy. Wówczas fatalnej w skutkach podmiany za kierownicą dokonali dwaj mieszkańcy Sieradza. Na widok radiowozu, w pewnej odległości od punktu kontrolnego, panowie zamienili się miejscami i pewni siebie podjechali dmuchać „w balonik”. – Manewr, którego dokonali chwilę wcześniej nie umknął uwadze funkcjonariuszy, ale wynik badania ich zaskoczył. Okazało się, że 54-letni pasażer auta, który chwilę wcześniej kierował jest trzeźwy, natomiast siedzący za kierownicą 31-letni mężczyzna ma 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – wspomina Anna Jaworska-Wojnicz.

Prawdopodobnie panowie pili dzień wcześniej wieczorem i starszy z nich czuł się niepewnie, natomiast młodszy wprost przeciwnie. Mężczyzna przejechał samochodem niewielką odległość, ale nie zmienia to faktu, że kierował po alkoholu. Sprawa trafiła do sądu.

MIK, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/