Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mirabella, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Złodziej przed policją uciekł na dach i zagroził samobójstwem. Użyto podnośnika, lin i ręcznego miotacza pieprzu ZDJĘCIA

Okradł dom jednorodzinny, a przed policją schronił się na dachu tego budynku i zagroził, że odbierze sobie życie przy pomocy wyrwanego z anteny metalowego pręta. Ostatecznie 28-latek został obezwładniony przy użyciu ręcznego miotacza pieprzu i trafił za kratki. Spędzi tam co najmniej trzy najbliższe miesiące.

Te niecodzienne sceny rozegrały 24 lipca br. w Kraszewicach (pow. ostrzeszowski). Przed godz. 20.00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną zostali skierowani do domu jednorodzinnego, którego właściciel zgłosił włamanie. Z treści zgłoszenia wynikało również, że sprawca przestępstwa znajduje się na dachu.

Na miejscu zastano zgłaszającego oraz mężczyznę, który przemieszczał się po dachu budynku, wykrzykując różne sformułowania w obcym języku oraz swoimi gestami wskazywał, że ma zamiar popełnić samobójstwo za pomocą wyrwanego z anteny metalowego pręta, który przykładał w okolicę brzucha oraz gardła – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy ostrzeszowskiej policji. - Z uwagi na rodzaj zdarzenia dodatkowego wsparcia udzielali policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrzeszowskiej komendy oraz funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej z Ostrzeszowa, którzy po odmówieniu przez mężczyznę dobrowolnego zejścia z dachu podjęli niezbędne czynności na miejscu interwencji.

Funkcjonariusz z grabowskiego komisariatu wraz ze strażakiem podnośnikiem koszowym zbliżyli się w rejon kalenicy dachu, natomiast dwaj funkcjonariusze kryminalni na linach zabezpieczających weszli na dach w celu zablokowania mężczyźnie drogi ucieczki. 

Z uwagi na fakt, iż mężczyzna stosował czynny i bierny opór zastosowano wobec niego środek przymusu bezpośredniego w postaci ręcznego miotacza pieprzu. Po obezwładnieniu sprawcy, którym okazał się 28-letni obywatel Ukrainy zamieszkujący na terenie Kraszewic, sprowadzono go na ziemię, gdzie został zaopatrzony przez ratowników medycznych – dodaje asp. Magdalena Hańdziuk.

Po przesłuchaniu właściciela posesji dokonano przeszukania w miejscu zamieszkania obcokrajowca. Ujawniono przedmioty pochodzące z wcześniejszych kradzieży na terenie tej samej posesji.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora, a 26 lipca usłyszał zarzuty m. in. dokonania kradzieży pieniędzy w kwocie 2 tys. złotych, zegarka marki Armani, kluczyka oraz karty rozruchowej do pojazdu marki Lexus, uszkodzenia szyby w ogrodzie zimowym oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do budynku jednorodzinnego, do których się przyznał – wymienia rzeczniczka ostrzeszowskiej policji.

Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

 MIK, fot. KPP Ostrzeszów

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/