Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Lucja, Albrecht

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Zażądał od wójta mieszkania. Gdy usłyszał odmowę groził mężczyźnie i zniszczył mu auto

Długo wolnością się nie cieszył. Opuścił zakład karny i już drugiego dnia złamał prawo, grożąc wójtowi i niszcząc jego auto. Mieszkaniec gminy Rychtal w powiecie kępińskim domagał się od samorządowca mieszkania. Kiedy usłyszał, że nie ma wolnego lokum, a za poprzednie zalega jeszcze z opłatami poniosły go nerwy. A to 36-latka może kosztować 2 lata odsiadki.

I równocześnie zakończyć problemy lokalowe mężczyzny, który pod koniec kwietnia opuścił zakład karny. Dzień później zjawił się w Urzędzie Gminy w Rychtalu i zażądał od wójta idącego właśnie do pracy mieszkania.

W tym momencie nie posiadamy wolnego mieszkania, które moglibyśmy przyznać temu panu. Próbowałem mu także wytłumaczyć, że trzeba wyjaśnić sytuację z zadłużeniem czynszowym mieszkania, które wcześniej zajmował. Informacja zdenerwowała mężczyznę, więc próbował wyładować swoją frustrację na mnie. Zagroził mi, że „dostanę w mordę” – powiedział Adam Staszczyk, wójt gminy Rychtal.

W tym przypadku skończyło się na groźbach. Samochód wójta tyle szczęścia nie miał. Zdenerwowany odmową przyznania mieszkania 36-latek, porysował auto samorządowca i wyrwał jedną z wycieraczek. Właściciel straty oszacował na 2 tysiące złotych.

Zgłoszenie o groźbach karalnych i uszkodzeniu mienia, w tym przypadku samochodu, otrzymaliśmy 30 kwietnia około godziny 18.00. Informację przekazał wójt gminy Rychtal i o godzinie 20.00 tego samego dnia zatrzymaliśmy 36-letniego mężczyznę podejrzewanego o te czyny – potwierdza sierż. sztab. Filip Ślęk z zespołu prasowego KPP w Kępnie. – Mężczyzna został przesłuchany i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ciekawostką jest, że dzień wcześniej zatrzymany opuścił zakład karny, gdzie odbywał wyrok także za groźby karalne.

Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Aktualnie na sprawę czeka na wolności.

AW, fot. pixabay 

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/