Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Michalina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Zakażony koronawirusem chodził do sklepu po alkohol. Jest akt oskarżenia

Do 8 lat więzienia grozi mieszkańcowi Pleszewa, który mając świadomość, że jest zakażony koronawirusem, nie stosował się do obowiązku izolacji domowej, chodził do sklepu po alkohol i pił go z napotkanymi osobami. Mężczyzna 3 miesiące spędził w areszcie, a obecnie oczekuje na termin rozprawy. Prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprawie i skierowała do sądu akt oskarżenia.

52-latek odpowie przed sądem za spowodowanie realnego zagrożenia epidemiologicznego. Pleszewianin od 3 kwietnia br., zgodnie z decyzją pleszewskiego Sanepidu, miał przebywać na obowiązkowej kwarantannie połączonej z bezwzględnym zakazem opuszczania miejsca izolacji.

Kolejna decyzja została wydana 22 kwietnia br. w związku z potwierdzeniem u mężczyzny Covid-19. -
Na podstawie poczynionych ustaleń prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut, że w okresie pomiędzy dniem 22 kwietnia a 27 kwietnia 2020 r. działając w krótkich odstępach czasu, sprowadził niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiologiczne w związku z szerzeniem się choroby zakaźnej Covid-19 w ten sposób, że pomimo potwierdzonego zakażenia tą chorobą nie stosował się do pozostania w izolacji domowej, wielokrotnie wychodząc do sklepu spożywczego, gdzie osobiście dokonywał zakupu – w tym głównie alkoholu - mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Po ujawnieniu tego faktu sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. - Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego u czynu, potwierdził świadomość zakażenia chorobą zakaźną i złożył wyjaśnienia korespondujące z pozostałym zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym – dodaje prokurator Maciej Meler.
Zarzucany podejrzanemu czyn zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Aktualnie trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu rozprawy.

MIK, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/