Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mirabella, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Zagłodzili lub okrutnie zabili kilkaset lisów

Kilkaset lisów zostało zagłodzonych lub zamordowanych w sposób niehumanitarny - wynika ze śledztwa przeprowadzonego na fermie pod Krotoszynem. Dochodzenie zakończono, a akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom podejrzanym o znęcanie się nad zwierzętami trafił do sądu. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty usłyszała 38-letnia kobieta. Pracownica fermy miała lisy głodzić. Z braku jedzenia i wody padło co najmniej 220 zwierząt.

Z ustaleń wynika, że oskarżona nieregularnie karmiła zwierzęta oraz zaniedbywała, doprowadzając do odwodnienia i powodując śmierć głodową, co też poprzedzone było cierpieniem – opisuje działanie kobiety prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim i dodaje, że zarzuty usłyszał także 22-letni pracownik fermy, który razem ze starszą koleżanką odpowie za niehumanitarne zabijanie lisów. - Nie posiadając odpowiednich kwalifikacji i odpowiedniego urządzenia elektrycznego oraz odpowiedniego urządzenia zapasowego, uśmiercała lisy w sposób nieprawidłowy.

Para zabiła w ten sposób  130 lisów. Wszystkie jednego dnia w listopadzie 2020 roku. O dramatycznej sytuacji na fermie prokuraturę powiadomili działacze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Stowarzyszenia Otwarte Klatki (WIĘCEJ). Udało im się uratować kilkadziesiąt lisów. W gospodarstwie były także psy.

Znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  

AW, zdjęcie: Andrew Skowron, Otwarte Klatki

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/