Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Anastazja, Bazyli

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Zabił kota, uderzając nim o beton, bo ten... gonił kurczaki. Zapadł wyrok

Najpierw bestialsko zabił psa, za co już odsiaduje karę, teraz został skazany za zakatowanie kota. Mieszkaniec gminy Sośnie w powiecie ostrowskim usłyszał 1 września wyrok roku pozbawienia wolności i pięcioletniego zakazu posiadania zwierząt. Mężczyzna przyznał się do winy.

Powodem zabicia kota były …kurczęta. A konkretnie fakt, że zwierzę goniło ptactwo. Dlatego 37-latek uderzał kotem o betonowy chodnik tak długo, aż ten zdechł. Martwego czworonoga wyrzucił do przydomowego wychodka. – Zauważyłem, że tych kurczaków jest coraz mniej. To były małe kurczaki. Tydzień miały, może półtora. I z kwoką chodziły. I zauważyłem, że kot przychodzi. Gdyby nie przychodził, tobym tego nie zrobił. I gdybym nie pił. Dziś żałuję tego – mówił przed sądem w Ostrowie Wielkopolskim mieszkaniec gminy Sośnie.  

Mężczyzna będzie mieć sporo czasu, by zastanowić się nad swoim postępowaniem. Sąd skazał go na rok pozbawienia wolności. - To był okrutny, bestialski czyn. Nie ma wytłumaczenia tego, co zrobił oskarżony. Nie tłumaczy go alkohol, bo to - co zaznaczył już ustawodawca - nie jest okoliczność łagodząca. Oskarżony ma problem z alkoholem i powinien przejść terapię. W więzieniu są takie możliwości i powinien z nich skorzystać. To nie będzie łatwa droga, ale inaczej nie uda się zrozumieć oskarżonemu swojego postępowania – argumentował sędzia Wojciech Baszczyński. - Wyrok musi mieć także zadanie prewencyjne. To nie jest tak, że sądy takie sprawy umarzają. Ten wyrok pokazuje, że bardzo poważnie takie przestępstwa są przez sądy traktowane, a kary są współmierne do czynu. Bo to są czyny wysoce szkodliwe społecznie. 

Mężczyzna nie może także przez najbliższe pięć lat posiadać jakichkolwiek zwierząt. Także domowego ptactwa, którego obrona przed kotem zaprowadziła go do więzienia.

Nie jest to pierwsze takie przestępstwo popełnione przez mężczyznę. W lipcu 2018 roku 38-latek brutalnie zabił psa. Ten także miał płoszyć kury i przeszkadzać w alkoholowej libacji. Tutaj wyrok był łagodniejszy, bo mężczyzna został skazany na dziesięć miesięcy pozbawienia wolności, które aktualnie odsiaduje.

AW, zdjęcie arch. 

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/