Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Wyrok w sprawie propagowania faszyzmu - prokuratura zapowiada apelację

Będzie apelacja. Chodzi o wyrok w sprawie propagowania faszyzmu. Kaliszanie, którzy stanęli przed sądem za wykonanie gestu wyciągniętej ręki i pochwalenie się na facebooku fotografią, na której "hajlowanie" uwiecznili zostali częściowo oczyszczeni z zarzutów. Według sądu hitlerowskie powitanie, chociaż kojarzy się z ustrojem totalitarnym, nie jest jego promowaniem. Innego zdania jest prokuratura.

Oskarżeni Paweł K. i Piotr T. zostali oczyszczeni z pierwszego zarzutu. Drugi z mężczyzn został skazany jedynie za umieszczenie fotografii w mediach społecznościowych. I z takim orzeczeniem nie zgadza się prokuratura. Śledczy uważają, że tak sam gest jak i jego utrwalenie i chwalenie się tego rodzaju sposobem powitania są propagowaniem faszyzmu. Od wyroku, który zapadł 19 marca będzie odwołanie. - Z ustnym uzasadnieniem prokuratura już się zapoznała i z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę założyć, że będzie rozważona zasadność wniesienia środka odwoławczego w postaci apelacji – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – W kwestii formalnej niezbędne jest uzyskanie uzasadnienia wyroku w formie pisemnej. I po zapoznaniu się z treścią podjęta zostanie decyzja o apelacji.

Śledczy w sierpniu 2018 roku skierowali do Sądu Rejonowego w Kaliszu akt oskarżenia przeciwko 37- i 46-letniemu mieszkańcowi Kalisza, zarzucając im propagowanie faszyzmu. Chodziło o sytuację z września 2017 roku kiedy to mężczyźni, w towarzystwie trzeciego, którego tożsamości nie udało się ustalić, wyciągnęli ręce w geście hitlerowskiego powitania i wszystko utrwalili na zdjęciu. Fotografia trafiła do sieci. Wychwycili ją członkowie Kaliskiej Inicjatywy Miejskiej, którzy oburzeni zachowaniem mężczyzn zainteresowali sprawą media. Publikacje w na portalu faktykaliskie.pl sprawiły, że prokuratura postawiła kaliszanom zarzuty propagowania faszyzmu WIĘCEJ

AW, zdjęcia arch.  

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/