Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Wielisława, Wiesław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Wójt zatrzymany w związku awanturą domową. Usłyszał trzy zarzuty

Poważne kłopoty włodarza jednej z podkaliskich gmin. Mężczyzna został zatrzymany przez policję w związku z awanturą domową i usłyszał trzy prokuratorskie zarzuty. Dwa z nich dotyczą znęcania się nad rodziną, jeden – zachowania na szkodę funkcjonariuszy straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło 20 stycznia wieczorem na terenie gminy Żelazków. – Interweniowaliśmy około godz. 19.00  w związku z awanturą domową. Zatrzymano 60-letniego mężczyznę, który został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań w Kaliszu i w dniu dzisiejszym usłyszał zarzuty – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Sprawą zajmuje się prokuratura. - Na podstawie wstępnych ustaleń mężczyźnie przedstawiono łącznie trzy zarzuty . Dwa z nich dotyczą przestępstw znęcania się nad członkami rodziny, jeden zachowania na szkodę funkcjonariuszy straży pożarnej – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.  - W toku wykonanych czynności mężczyzna został przesłuchany, nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Zastosowano wobec niego środki o charakterze nieizolacyjnym w postaci dozoru policji polegającego na stawiennictwie dwa razy w tygodniu, a także nakazie opuszczenia lokalu mieszkalnego. Ponadto zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł i zakaz opuszczania kraju.

Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o wójta gminy. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. To już kolejne w ostatnim czasie jego kłopoty z prawem. Tydzień wcześniej, bezpodstawnie, postawił na nogi służby ratunkowe.  – Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 w związku z tym, że ktoś miał uszkodzić płot jego posesji. Na miejscu okazało się, że płot jest uszkodzony i rzeczywiście kolizja była, ale została zgłoszona już kilka dni wcześniej i była obsługiwana przez funkcjonariuszy kaliskiej drogówki – wyjaśnia mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Po tym incydencie przeciwko zgłaszającemu wszczęto postępowanie o wykroczenie w związku ze wszczęciem fałszywego alarmu.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/