Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Wielbiciele słodkości - przywłaszczyli prawie 3 tysiące ton cukru!

Ten słodki biznes dla dwóch mieszkańców Jarocina zakończy się przed sądem. Mężczyźni mieli przechować kilka tysięcy ton cukru, ale zamiast tego część spożytkowali do własnych celów. Koncern produkujący cukier straty oszacował na 7 milionów złotych. Dwaj wielbiciele słodkości mogą spędzić za kratkami nawet 10 lat.

W październiku ubiegłego roku koncern zajmujący się produkcją cukru zawarł z firmą działającą na terenie powiatu jarocińskiego umowę na przechowanie kilku tysięcy ton produktu. Słodki specyfik miał być składowany do marca tego roku. Na początku ubiegłego miesiąca producent zabrał część towaru. Kiedy chciał odebrać kolejnych 2600 ton, zastał puste magazyny. Dlatego powiadomił policję. - Śledczy jeszcze tego samego dnia udali się do firmy, która była odpowiedzialna za przechowywany na jej terenie towar. Na miejscu zabezpieczono dokumentację. Po kilku godzinach pracy funkcjonariusze wrócili do komendy wraz z dwoma zatrzymanymi: prezesem firmy i prokurentem. Jak wynika z ustaleń policyjnych, pozostały cukier mężczyźni bezprawnie wykorzystali do prowadzenia swojej własnej działalności – wyjaśnia mł. aspr. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Sprawą, przy pomocy Wydziału Odzyskiwania Mienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, zajęli się śledczy z Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Gospodarczej. Zebrany materiał wystarczył do przedstawienia mężczyznom zarzutów przywłaszczenia powierzonego im mienia (2639 ton cukru i 2639 palet drewnianych) o łącznej wartości 7.441.980 zł.

Obaj podejrzani przyznali się do przedstawionych im zarzutów. Na wniosek policji, prokurator w Jarocinie zadecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. zł od każdego z nich, objęcia podejrzanych dozorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju.

AW, KPP w Jarocinie

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/