Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

W Kaliszu jednej nocy skradziono dwa luksusowe mercedesy

Złodzieje samochodów przypuścili atak na Kalisz. Jednej z nocy z osiedla Dobrzec zniknęły dwa luksusowe auta. Mercedesy zaparkowane były w sąsiedztwie.

Jeden ze skradzionych mercedesów

Do przestępstwa doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (10/11 grudnia). Jedno z aut zaparkowane było na ul. Bujnickiego. Drugie nieopodal, na sąsiedniej ulicy Otwinowskiego. – Były to luksusowe mercedesy. Ich łączna wartość wynosi pół miliona złotych – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Oba auta to modele Mercedes GLC Coupé - jeden koloru czarnego, drugi biała perła. - Kluczyki od naszego samochodu były zabezpieczone w metalizowanej skrzyneczce znajdującej się w środku domu, w normalnych warunkach uniemożliwiającej otwarcie „bezkluczykowe”. Jednak złodzieje przyszli z około 50-centymetrowymi „pałkami”, zakończonymi kulami i połączonymi ze sobą przewodem, co spowodowało pewnie znaczne wzmocnienie sygnału i umożliwiło połączenie sygnału kluczyka z samochodem – mówi portalowi faktykaliskie.pl właściciel jednego ze skradzionych mercedesów. - Złodzieje działali ostrożnie, najpierw o 3:40 przyszli otworzyć pojazd i odeszli kraść drugiego, prawdopodobnie wcześniej otworzonego białego GLC, ulicę obok. Wrócili po godzinie, o 4:46 jeden z nich, przechodząc ulicą, skontrolował czy jest spokój, czy nie pali się światło, po czym o 4:52 odjechali moim pojazdem.

Według kaliszanina sprawcy poruszali się białą toyotą Auris Kombi. Mieli penetrować osiedle co najmniej od godz 2:00. - Jest podejrzenie że sprawcy obserwowali nasze pojazdy dzień wcześniej, w godzinach popołudniowych. Było wtedy widziane „białe kombi” – dodaje mężczyzna.

Wszystko wskazuje na to, że były to kradzieże na zamówienie. Na wszelkie informacje mogące przyczynić się do schwytania złodziei policja czeka pod numerem 997.

MIK, fot. czytelnik portalu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/