Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Uderzył w latarnię i chciał odjechać. Pijanego kierowcę zatrzymała policjantka po służbie

Kierowca forda wsiadł za kierownicę, mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymała go jadąca po służbie policjantka z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Policjantka zabrał 48-latkowi kluczyki i powiadomiła o sytuacji oficera dyżurnego. W związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi kara 2 lata pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, na dłuższy czas.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 20 września po godzinie 19:00 na terenie Kalisza. Jadąca prywatnym samochodem policjantka zauważyła osobowego forda, który wjechał na chodnik i uderzył w przydrożną latarnię. Kierowca forda próbował wycofać i odjechać z miejsca kolizji.

Zachowanie kierującego było nietypowe, dlatego policjantka postanowiła interweniować. Zatrzymała auto i podeszła do forda. Kiedy otworzyła drzwi auta, wyczuła od siedzącego za kierownicą mężczyzny intensywną woń alkoholu. Podejrzewając, że kierowca pojazdu jest nietrzeźwy, postanowiła wyjąć kluczyki ze stacyjki forda, uniemożliwiając mu w ten sposób dalszą jazdę. O całej sytuacji powiadomiła telefonicznie oficera dyżurnego KMP w Kaliszu - informuje rzecznik prasowy kaliskiej policji.

Skierowani na miejsce mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca forda odpowie nie tylko za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale również za kolizję drogową.

Nietrzeźwi kierujący stanowią jedno z poważniejszych zagrożeń na drogach. Wszystkie osoby, które widzą, że pijana osoba chce prowadzić samochód powinny stanowczo zareagować. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.

RED za KMP w Kaliszu

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/