Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Marlena, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Trzy ciosy w klatkę piersiową. Zarzuty dla 35-latka, który zaatakował mężczyznę na Majkowie

Najpierw go napadł, a później zadał mu trzy ciosy w klatkę piersiową i rannego zostawił. Tylko przypadek sprawił, że kaliszanin został odnaleziony i dochodzi do siebie w szpitalu. Napastnik też ma czas na przemyślenia, bo dzień po zdarzeniu został zatrzymany, a w piątek 22 maja trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. Jednak zarzut usiłowania zabójstwa, jaki usłyszał może zakończyć się dla niego dożywotnim pobytem za kratami.

Rannego mężczyznę znaleźli w miniony wtorek strażacy wezwani do pożaru na Wale Bernardyńskim, w okolicach osiedla Majków. Kiedy przyjechali na miejsce okazało się, że obok sterty palących się śmieci leży człowiek z ranami kłutymi klatki piersiowej. Udzieli mu pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. 53-latek trafił do szpitala, a policja zaczęła poszukiwać sprawcy ataku.

Dzień później funkcjonariusze kaliskiej komendy zatrzymali w tej sprawie 35-latka bez stałego adresu zameldowania. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i w piątek trafił do aresztu. – Zarzuty postawiono w oparciu o poczynione ustalenia i zebrany materiał dowodowy, w tym zabezpieczone ślady w postaci osmolonego ubrania podejrzanego, noża znalezionego na miejscu oraz kluczy należących do lokalu zajmowanego przez pokrzywdzonego, które posiadał podejrzany – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w ostrowie Wielkopolskim. – Prokurator przedstawił mu zarzut, że 19 maja 2020 roku, działając  z zamiarem bezpośredniego pozbawienia życia pokrzywdzonego, zaatakował go, zadając mu trzy ciosy nożem metalowym o łącznej długości 20,5 cm, a ostrza 9,5 cm. Ciosy zadał w klatkę piersiową, co spowodowało obrażenia opisane przez biegłego jako skutkujące uszczerbkiem na zdrowiu.

Oskarżony po zadaniu ciosów zostawił rannego, któremu życie uratowali strażacy. 35-latkowi za usiłowanie zabójstwa grozi od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat więzienia lub dożywocie. W piątek sąd na wniosek prokuratury aresztował go na 3 miesiące.

AW, fot. KMP Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/