Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Wielisława, Wiesław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Sąd przedłużył areszt dla wójta Żelazkowa

Trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym Sylwiusz J., wójt gminy Żelazków. Początkowo sąd zdecydował, że w odosobnieniu powinien przebywać miesiąc, ale od tej decyzji odwołali się i prokurator, który żądał trzech miesięcy, i obrońca, który był przeciwny aresztowaniu. To starcie wygrał oskarżyciel.

Wójt trafił za kratki 5 lutego br. Wówczas była mowa o jednym miesiącu, to się jednak zmieniło. – Sąd wydłużył środek zapobiegawczy wobec mężczyzny na okres trzech miesięcy – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Sąd, co należy podkreślić, nie podzielił argumentacji zawartych w środkach odwoławczych sformułowanych przez obrońców.

60-latek podejrzany jest m.in. o znęcanie się nad członkami rodziny. Pierwsze trzy zarzuty, w tym grożenia interweniującym u niego strażakom, usłyszał 2 lutego br. Wtedy zastosowano wobec wójta dozór policji i poręczenie majątkowe. Mężczyzna miał także opuścić miejsce zamieszkania, czego jednak nie uczynił. Żeby tego było mało nadal gnębił najbliższych, dlatego sąd postanowił aresztować włodarza gminy. Dziś także wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann skierował do premiera Mateusza Morawieckiego wniosek o powołanie osoby, która przejmie wykonywanie zadań i kompetencji wójta Żelazkowa. - Zgodnie z przepisami, w sytuacji niepowołania zastępcy wójta oraz zaistnienia przemijającej przeszkody w wykonywaniu zadań i kompetencji, takiej jak areszt, Prezes Rady Ministrów wyznacza osobę, która przejmuje wykonywanie zadań i kompetencji wójta – informuje Tomasz Stube, kierownik Oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

AW, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/