Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 październik 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Prace społeczne i kara finansowa za zniszczenie drzew. Młodociani chuligani ukarani

Przez kilka tygodni będą pracować społecznie. Dodatkowo za zniszczenie kilku młodych drzewek będą musieli ponieść karę finansową. Nastolatkowie zostali namierzeni dzięki zdjęciom połamanych roślin, wrzuconym na facebooka. Akt wandalizmu oburzył mieszkańców Jarocina – bo tam wybryk miał miejsce – dlatego post został udostępniony kilkadziesiąt razy i wtedy już było pewne, że znajdą się osoby, które wskażą sprawców zniszczeń.

Wpis ze zdjęciami połamanych drzewek umieścił w sieci Robert Kaźmierczak, zastępca burmistrza Jarocina. Fotografie otrzymał od oburzonej mieszkanki miasta. W poście zaapelował o pomoc w zatrzymaniu wandali. Dwie godziny później, a była to jedna z majowych sobót, na skrzynkę Urzędu Miasta i Gminy przyszedł mail od osoby, która miała podejrzenia co do sprawców zniszczeń.

Chuligani to jeszcze dzieci

Trop okazał się dobry i już kilka dni później dwóch 12-letnich i dwóch 15-letnich chuliganów znalazło się w rękach policji. Każde zniszczone przez nich drzewko było wartości 700 złotych (pisaliśmy o tym TUTAJ). Sprawa trafiła do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Jarocinie. Gmina domagała się, aby rodzice sprawców pokryli koszty nowych nasadzeń, a wandale wykonywali prace porządkowe w Parku Radolińskich.

W poniedziałek, 7 października sąd uznał, że cała czwórka jest winna zarzucanych czynów, jednak w różnym stopniu. Dlatego też kary finansowe, jakie poniosą rodzice nastolatków wynoszą  od 350 zł do 1 516 zł. Podobnie jest z karami dla nich samych. - Dwóch sprawców zniszczeń będzie musiało wykonywać przez 5 godzin tygodniowo, przez 4 tygodnie, prace porządkowe w Parku Radolińskich, a dwóch kolejnych przez 8 tygodni – informuje UMiG w Jarocinie.  

- Bardzo dziękuję mieszkankom Jarocina za zwrócenie uwagi na przypadki niszczenia drzew. Bez determinacji jednej z pań chyba nie udałoby się ustalić sprawców - mówi Robert Kaźmierczak. - Nie może być tak, że za pieniądze jarociniaków coś jest budowane, urządzana jest zieleń, a ktoś inny, w tym przypadku kilkunastoletni chłopacy, niszczą to i mieliby pozostać bezkarni. Jeśli postanowienie sądu uprawomocni się, to rodzice pokryją koszty nowych nasadzeń. Chłopacy, pracując przez kilka tygodni w parku, może staną się miłośnikami przyrody i strażnikami tego, co nasze wspólne – wyraża nadzieję zastępca burmistrza Jarocina.

Kolejne zniszczone drzewa  

Jarocin najwyraźniej nie ma szczęścia do zieleni, bo niedawno nieznani na razie sprawcy zniszczyli około 450 drzew zasadzonych przy budowie obwodnicy, w ciągu drogi S11. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powiadomiła o sprawie policję, która próbuje ustalić wandali WIĘCEJ.

AW, MIK, fot. jarocin.pl, GDKKiA

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/