Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Pożar budynku starej ubojni w Boczkowie. O podłożenie ognia podejrzewani trzej mężczyźni

Trzech mężczyzn podejrzewanych jest o podpalenie budynku gospodarczego w Boczkowie. Ogień pojawił się w niedzielny wieczór. Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, zastali trzech mężczyzn, którzy zaczęli się awanturować dlatego konieczna była interwencja policji. Podejrzani o wzniecenie pożaru zostali zatrzymani i będą przesłuchani po wytrzeźwieniu.

Ogień pojawił się w budynku gospodarczym jednego z gospodarstw w Boczkowie na terenie gminy Nowe Skalmierzyc. Były to puste pomieszczenia, w których kiedyś znajdowała się ubojnia. – Z informacji, które zostały przekazane przez osobę zgłaszającą wynikało, że w budynku znajdują się trzy osoby. Dwie opuściły go przed przybyciem strażaków, natomiast jedna poszkodowana wymagała ewakuacji. Udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego wezwanego na miejsce – informuje dyżurny PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyźni nie trafili jednak do szpitala a do policyjnej izby zatrzymań. Panowie byli agresywni i nietrzeźwi, więc strażacy poprosili o wsparcie. – Kiedy przyjechaliśmy na miejsce okazało się, że najprawdopodobniej doszło do podpalenia – wyjaśnia sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim. – Mężczyźni, którzy przebywali w budynku zostali zatrzymani. Będą przesłuchani kiedy wytrzeźwieją. Według naszych ustaleń właściciel posesji wiedział o tym, że w pomieszczeniach przebywają ludzie.

Policja i straż pożarna nie udzielają informacji, czy mężczyźni wykorzystywali budynek starej ubojni jako mieszkanie. Dochodzenie jest prowadzone. Jeśli potwierdzi się hipoteza o podpaleniu mogą usłyszeć zarzuty.

AW, zdjęcie int.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/