Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Laura, Wolmar

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Policyjny pościg w okolicach Jarocina. Kierowca bez uprawnień i z narkotykami

Na 5 lat może trafić do więzienia 34-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i przez kilka kilometrów uciekał przed policją. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a w jego samochodzie znaleziono marihuanę.

Wszystko działo się w minioną sobotę 2 maja, około. godz. 22.00. Policjanci z Jarocina, pełniący nadzór nad ruchem w Zakrzewie, zauważyli jadący z duża prędkością samochód marki Alfa Romeo. - Przyrząd do pomiaru prędkości wskazał 110 km/h w miejscu, w którym obowiązuje przysłowiowa „pięćdziesiątka”. Mundurowi pokazali kierującemu znak zobowiązujący do zatrzymania się, jednak sygnały te zostały przez kierowcę zignorowane – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy jarocińskiej policji. - Siedzący za kierownicą mężczyzna najpierw zwolnił, wyłączył światła mijania, po czym gwałtownie przyspieszył, oddalając się w kierunku Jarocina.

Policjanci natychmiast podjęli pościg. Mężczyzna uciekał przed radiowozem w kierunku krajowej „11”. Po przejechaniu kilku kilometrów, w miejscowości Witaszyce uciekinier skręcił na teren pobliskiego parkingu i opuścił pojazd. Po chwili mężczyzna był już w rękach policjantów. - Podczas kontroli osobistej funkcjonariusze znaleźli przy nim kluczyki do samochodu. W pojeździe natomiast ujawnili narkotyki w postaci suszu roślinnego – mówi asp. Agnieszka Zaworska. - Po sprawdzeniu zatrzymanego 34-letniego mieszkańca gminy Żerków okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania.

Za niezatrzymanie się do kontroli mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Przed sądem odpowie także za szereg wykroczeń, jazdę bez wymaganych świateł czy kierowanie bez uprawnień.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/