Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Policja zatrzymała złodzieja roweru. Spanikował na widok radiowozu

Policja zatrzymała 25-latka, który jak się okazało, kilkadziesiąt minut wcześniej ukradł rower z jednego z bloków na osiedlu Korczak. Mundurowi zainteresowali się mężczyzną, bo na widok radiowozu zaczął się dziwnie zachowywać. Ostatecznie funkcjonariuszom sam przyznał się do kradzieży.

Mężczyznę prowadzącego rower policjanci zauważyli 29 stycznia br. na ul. Górnośląskiej.  Zwrócił na siebie uwagę mundurowych swoim nietypowym zachowaniem. - Na widok policyjnego radiowozu mężczyzna spanikował i próbował zmienić kierunek. Policjanci postanowili go wylegitymować – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - 25-letni mieszkaniec powiatu pilskiego był widocznie poddenerwowany. Próbował jak najszybciej zakończyć rozmowę z funkcjonariuszami i odejść.

Mężczyzna nie potrafił jednak w logiczny sposób wytłumaczyć, do kogo należy prowadzony przez niego rower. Kilkukrotnie zmieniał wersję, by ostatecznie przyznać się, że kilkadziesiąt minut wcześniej ukradł jednoślad z  klatki schodowej jednego z bloków przy ul. Korczak. - Zanim 25-latek trafił do policyjnego aresztu, wskazał funkcjonariuszom miejsce, z którego zabrał rower. 21-letnia właścicielka była bardzo zaskoczona poranną wizytą funkcjonariuszy, bo nie zdawała sobie sprawy, że została okradziona. Jeszcze tego samego dnia, złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – dodaje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

25-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że przed sądem odpowie również za inne tego typu przestępstwa.  Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/