Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Obława trwa. 400 policjantów szuka sprawcy napadu na stację benzynową w Dobrzycy ZDJĘCIA

Kilkuset policjantów, z pomocą śmigłowca, poszukuje jednego ze sprawców napadu na stację benzynową w Dobrzycy w powiecie pleszewskim. Drugi z włamywaczy został śmiertelnie po-strzelony w czasie ucieczki przed mundurowymi. W strzelaninie poważnie ranny został także jeden z funkcjonariuszy. Mężczyźni włamali się do budynku, by ukraść papierosy. Według właściciela stacji benzynowej działali szybko i profesjonalnie.

Włamanie zakończyło się tragicznie. W okolicach Baranowic niedaleko Milicza (województwo dolnośląskie) mężczyźni, na skraju lasu, porzucili samochód marki Skoda i zaczęli uciekać pieszo. W pewnym momencie padły strzały. Ranny został policjant ścigający włamywaczy. Wtedy strzały w kierunku uciekających oddał drugi z funkcjonariuszy i ranił przestępcę w nogi. Jak mówi Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu od razu udzielono mu pomocy przedmedycznej. Później reanimację przejęli medycy. Jednak mężczyzny nie udało się uratować. Z kolei rannego policjanta śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował do szpitala we Wrocławiu. Drugi ze sprawców, w czasie kiedy ratowano jego wspólnika, uciekł. Od rana trwa obława na mężczyznę.

Sprawcy wybili dziurę w szybie antywłamaniowej

Uzbrojony i niebezpieczny

Lasy w okolicach Baranowic przeszukuje ponad 400 policjantów. Zatrzymywany jest każdy przejeżdżający w tej okolicy samochód. Mundurowi sprawdzają także okoliczne gospodarstwa. Chcą mieć pewność, że przestępca nie ukrywa się w żadnym z nich, ale też ostrzec mieszkańców. Bandyta najprawdopodobniej jest uzbrojony.

Tymczasem ranny w szyję policjant po kilku godzinach został przetransportowany do szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Poznaniu. Wiadomo, że w jego ciele nadal tkwi pocisk. Szczegóły dotyczące jego stanu nie są znane. Według pracujących na miejscu zdarzenia mediów jest poważny.

Działali profesjonalnie 

Wszystko zaczęło się na stacji benzynowej w Dobrzycy pod Pleszewem. W środę około 3.30 nad ranem jej właściciel otrzymał smsem informację o uruchomieniu się alarmu w obiekcie. Od razu zadzwonił na policję i sam udał się na miejsce. Zastał wybitą szybę. – Nie wiem jak to zrobili. Szyba jest antywłamaniowa, ale widać, że to byli profesjonaliści. Działali szybko i sprawnie – mówi Mirosław Ryfa. – Całą akcję zarejestrowały kamery monitoringu zamontowane na stacji. Obaj mężczyźni byli zamaskowani. W kilka sekund ukradli wszystkie papierosy i odjechali.

Złodziei zarejestrował monitoring, ale byli zamaskowani

Wiadomo już, że samochód, którego użyli do napadu został skradziony w maju tego roku. Jak dodaje Mirosław Ryfa najczęściej w napadach na stacje benzynowe kradzione są papierosy. W tym przypadku zginęło  500 paczek. Straty oszacował na 8 tysięcy złotych.

Do podobnego zdarzenia doszło w  tym miejscu dwa lata temu.  Wtedy sprawcy skradli wyroby tytoniowe wartości 10 tysięcy złotych. Do dziś nie udało się ustalić ich tożsamości.    

AW, zdjęcia autor 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/