Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 październik 2021 Godzina:
imieniny: Marita, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Niedaleko pada jabłko od jabłoni - ojciec i syn uprawiali marihuanę

Dotacji na swoją hodowlę raczej by nie dostali, ale uprawa kwitła. Razem z nią rodzinny biznes, który zakończyło pojawienie się na plantacji marihuany policjantów. Teraz ojciec i syn z powiatu ostrzeszowskiego, którzy uprawiali konopie czekają na rozprawę przed sądem.

Z ustaleń policji wynika, że 49-letni ojciec i jego 27-letni syn uprawą marihuany zajmowali się od maja 2018 roku. Wpadli w marcu tego roku.

W odpowiednio przygotowanym i ukrytym na terenie hali produkcyjnej pomieszczeniu uprawiali drzewka marihuany, z czego część następnie suszyli i wytwarzali z nich znaczą ilość środków odurzających w postaci ziela konopi innego niż włókniste. Była to ilość przekraczająca 576 gramów, których to ilość została zabezpieczona w czterech ofoliowanych pojemnikach przygotowanych do dalszego wprowadzenia do obrotu – mówi o podstawach skierowania przeciwko mężczyznom aktu oskarżenia do sądu Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Na terenie tej uprawy ujawniono również 304 sztuki roślin, które były hodowane i 20 które były poddane suszeniu.

Młodszemu z mężczyzn zarzucono ponadto posiadanie 50 gramów amfetaminy, a także udzielanie innym osobom marihuany w nieustalanej ilości. Mieszkańcom powiatu ostrzeszowskiego grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Oskarżeni przyznali się do części zarzutów.

AW, zdjęcie poglądowe

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/