Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Nie zleciła odpowiednich badań. Pacjentka zmarła. Jest akt oskarżenia przeciwko lekarce z Ostrzeszowa

27-latka zmarła, bo zabrakło odpowiedniej diagnostyki i leczenia – tak wynika z ustaleń prokuratury, która właśnie skierowała akt oskarżenia przeciwko lekarce z ostrzeszowskiego szpitala. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Do tragicznego zdarzenia doszło w grudniu 2014 roku.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 27-latka zgłosiła się na Oddział Ratunkowy ostrzeszowskiego szpitala z niskim ciśnieniem, któremu towarzyszyły bóle. Według biegłych lekarka pełniąca tego dnia dyżur powinna zlecić badania ginekologiczne oraz USG. Tych w diagnozowaniu chorej zabrakło. Kobieta zmarła, a sprawą zajęła się prokuratura. -  W ramach przeprowadzonego postępowania, Prokurator zgromadził obszerny materiał dowodowy, w tym uzyskał kompleksową opinię biegłych z zakresu medycyny sądowej, w oparciu o której ustalenia zarzucił podejrzanej, że pomimo istniejących ku temu wskazań medycznych, działając z zamiarem ewentualnym, to jest godząc się z przewidywalnymi konsekwencjami,  poprzestając na leczeniu objawowym, zaniechała podjęcia niezbędnych badań diagnostycznych, co w konsekwencji doprowadziło do nie podjęcia natychmiastowego zabiegu operacyjnego, wskutek czego naraziła 27-letnią pacjentkę na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślnie doprowadziła do jej zgonu – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Z ustaleń powołanych w sprawie biegłych wynikało, że przeprowadzenie właściwego procesu diagnostycznego i leczniczego dawałoby wysokie szanse uratowania pacjentki.  

40-letnia lekarka nie przyznaje się do winy. W trakcie śledztwa odmówiła składania zeznań. Kobiecie za nieumyślne działanie i błąd w sztuce lekarskiej, który doprowadził do śmierci 27-latki, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

AW, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/