Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mira, Mateusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Narkotyki o wartości kilkuset milionów złotych i kolejne zatrzymania ZDJĘCIA

Szeroko zakrojone działania polskiej policji CBŚP i funkcjonariuszy służb europejskich doprowadziły do zatrzymania siedmiu osób na terenie Wielkopolski i województwa warmińsko – mazurskiego. Zatrzymani byli członkami międzynarodowego gangu handlarzy narkotyków. Grupa wprowadziła do obrotu kilkanaście ton narkotyków o wartości setek milionów złotych.

Zdaniem śledczych zatrzymani mężczyźni w wieku od 35 do 45 lat brali udział w transporcie i przekazywaniu znacznych ilości narkotyków na terenie całej Europy. Werbowali też kierowców ciężarówek do przemytu narkotyków. W ich zatrzymaniu brało udział stu funkcjonariuszy, a akcja policji jest częścią szerszej operacji CBŚP pod nazwą „Przebudzenie mocy”.

Polska policja pod nadzorem delegatury Prokuratury Krajowej w Białymstoku razem z policją hiszpańską, Europolem i Erojustem na terenie Polski i Hiszpanii zatrzymała już blisko 100 osób z gangu handlarzy narkotyków.  Znaleziono przy nich 1,5 tony marihuany, 91 kg haszyszu, 43 kg kokainy i 8 sztuk broni. Szacuje się, że grupa wcześniej wprowadziła na rynek kilkanaście ton narkotyków o wartości setek milionów  złotych. Sprawa jest rozwojowa, możliwe są kolejne zatrzymania.

-  Z ustaleń śledczych wynika, że w skład grupy wchodzili organizatorzy zarządzający całym procederem, dostawcy, magazynierzy i odbiorcy narkotyków, a także osoby werbujące kierowców ciężarówek, którzy pod przykrywką legalnie działających firm z branży transportowej, wykonywali transporty z przemytem. Śledczy podejrzewają także, że grupa mogła działać od 2016 roku, wytwarzając, przemycając, a następnie wprowadzając do obrotu szacunkowo kilkanaście ton narkotyków, wartych setki milionów złotych. Obecnie trwa ustalanie jaka ilość narkotyków mogła zostać przemycona, a następnie wprowadzona do obrotu przez członków grupy. – czytamy w komunikacie policji.

MS, fot. CBŚP

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/