Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Napad na stację benzynową, pościg i strzelanina. Jedna osoba nie żyje, ranny policjant

Napad na stację paliw w Dobrzycy w powiecie pleszewskim. Pościg rozpoczęty przez tamtejszych policjantów jest kontynuowany na terenie województwa dolnośląskiego. W międzyczasie doszło do strzelaniny. Jeden ze sprawców nie żyje, poważnie ranny jest policjant.

Dramatyczne wydarzenia biorą swój początek w Dobrzycy w powiecie pleszewskim. Około godz. 3.30 w środę, 21 czerwca dochodzi do włamania na stację benzynową. Z nieoficjalnych informacji portalu faktykaliskie.pl wynika, że w trakcie bądź krótko po dokonaniu przestępstwa na miejsce podjeżdża radiowóz policji. Sprawcy samochodem rzucają się do ucieczki. - Policjanci z Wielkopolski podejmują działania pościgowe, oczywiście informację przekazują ościennym jednostkom, a więc także policjantom z Dolnego Śląska, bo sprawcy kierują się w stronę powiatu milickiego. W działania pościgowe włączają się także policjanci z tego powiatu – relacjonuje asp. sztab. Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Sprawcy nie reagują na sygnały do zatrzymania. W pewnym momencie porzucają samochód i dalej próbują, w kompleksie leśnym, uciekać pieszo. W dalszym ciągu nie reagują na wezwania do zatrzymania. W pewnym momencie jeden z podejrzanych mężczyzn oddaje w stronę policjantów strzał, raniąc jednego z funkcjonariuszy. Ten policjant w tej chwili jest w szpitalu, czekamy na opinię lekarzy na temat jego stanu zdrowia.

Stacja benzynowa w Dobrzycy, do której włamali się sprawcy

Na strzał policjanci odpowiadają ogniem. Kule dosięgają jednego ze sprawców, raniąc go – jak mówi policja - w dolne części ciała. - Temu mężczyźnie policjanci od razu na miejscu udzielili pomocy, później udzielało jej pogotowia ratunkowe, niestety mimo prowadzonej akcji mężczyzna zmarł – dodaje rzecznik wrocławskiej policji.

Nadal trwają poszukiwania drugiego ze sprawców (to stan na godz. 10.00), uczestniczy w nich policyjny helikopter. Policja ostrzega, że mężczyzna może być uzbrojony. - Ważne, aby być bardzo ostrożnym, aby w przypadku zauważenia mężczyzny podejrzanie zachowującego się nie podejmować żadnych działań na własną rękę i ewentualne informacje przekazywać policji – apeluje asp. sztab. Paweł Petrykowski.

Na razie nie wiadomo, kim są napastnicy. Zabezpieczono samochód, którym się poruszali oraz broń, z której strzelano do policjanta.

CZYTAJ TAKŻE: Brutalny mord 4 osób w Dobrzycy, w tym ciężarnej kobiety. Ta historia wstrząsnęła całą Polską

MIK, fot. arch., AW 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/