Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 październik 2021 Godzina:
imieniny: Marita, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Na koncie ma podpalenia, fałszywy alarm, a teraz kradzież 80 tysięcy złotych. 23-letni kaliszanin w rękach policji

W ręce policji wpadł 23-letni mieszkaniec Kalisza, podejrzany o włamanie do domu w gminie Opatówek i kradzież 80 tysięcy złotych. To Sebastian K., doskonale znany kaliskim funkcjonariuszom. W przeszłości, jako strażak ochotnik, uczestniczył w sfingowanej akcji ratowania tonącego, później podkładał ogień w Szałem, a następnie wszczął fałszywy alarm bombowy w szpitalu w Wolicy.

Tym razem 4 września br. włamał się do domu jednorodzinnego w Chełmcach w gminie Opatówek. - Mężczyzna ten ukradł kasetkę z pieniędzmi w różnych walutach, w tym dwie monety kolekcjonerskie, o łącznej wartości około 80 tysięcy złotych – mówi Sylwia Wróbel, prokurator Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Z tej kwoty udało się odzyskać jedynie 10 tys. zł.

Sebastian K. został zatrzymany ponad dwa tygodnie później - 21 września w Gołuchowie w powiecie pleszewskim. To w tamtejszym jeziorze miał utopić skradzioną kasetkę.  – Został przekazany funkcjonariuszom z Kalisza i w dniu 23 września br. przesłuchany w komisariacie policji w Opatówku. W trakcie prowadzenia czynności 23-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. 

Sfingowana akcja ratowania tonącego

Mężczyzna jest doskonale znany kaliskim policjantom i wymiarowi sprawiedliwości.  W 2013 roku portal faktykaliskie.pl  jako pierwszy ujawnił skandal z udziałem strażaków ochotników, którzy sfingowali akcję ratowania tonącego, uwiecznili ją na zdjęciach, a następnie występowali w lokalnych mediach w charakterze bohaterów. W zdarzenie zamieszanych było trzech młodych mężczyzn. Jednym z nich był właśnie Sebastian K. 

Seria podpaleń w Szałem

Ten sam mężczyzna okazał się później seryjnym podpalaczem. Prokuratura oskarżyła go o wzniecenie 12 pożarów w Kaliszu i w Szałem w gminie Opatówek. Strażak ochotnik, od sierpnia 2014 r. do lutego 2015 r., podpalał stodoły, stogi słomy i budynki gospodarcze. Mężczyzna spowodował swoim działaniem straty w wysokości 75 000 zł.

W trakcie śledztwa został przebadany przez biegłych psychiatrów, którzy orzekli, że dokonując tych przestępstw, miał w pełni zachowaną poczytalność. Więcej o tej sprawie pisaliśmy TUTAJ.

„Podłożył" bombę w szpitalu

Informację o podłożeniu bomby w Szpitalu Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy dyżurny straży pożarnej odebrał 22 marca 2016 r. Ładunku wybuchowego w placówce nie znaleziono, ale jeszcze w trakcie akcji poważnie zastanawiano się nad ewakuacją prawie 120 pacjentów, w tym niektórych pod respiratorami. Ostatecznie, na szczęście dla chorych, nie podjęto takiej decyzji. Szybko też namierzono sprawcę fałszywego alarmu. Okazał się nim 20-letni wówczas Sebastian K. Nie potrafił podać powodów swojego postępowania.

Tym razem mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/