Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Lekarka zlekceważyła bóle pacjentki. Sąd skazał ją na więzienie i zakazał wykonywania zawodu

Zaniedbanie, a raczej zlekceważenie objawów, z jakimi do szpitala zgłosiła się 27-letnia kobieta zakończyło się dla lekarki, która nie zleciła odpowiednich badań wyrokiem, więzienia i zakazem wykonywania zawodu. Do zdarzenia doszło w ostrzeszowskim szpitalu w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 2014 roku, a 27-letnia pacjentka zmarła. Lekarka stanęła przed sądem dwa lata temu. W miniony poniedziałek, 30 września usłyszała wyrok.

Pacjentka skarżyła się na ból brzucha, ale lekarka dyżurująca wtedy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Ostrzeszowie nie zleciła odpowiednich badań, które pozwoliłby szybko postawić diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie. Według biegłych, którzy na zlecenie prokuratury analizowali dokumenty, 27-latka powinna zostać zbadana ginekologicznie i mieć wykonane USG. A lekarz po otrzymaniu wyników badań powinien podjąć decyzję o natychmiastowej operacji. Takich decyzji ze strony pełniącej wtedy dyżur lekarki zabrakło. - Popełniła błąd związany z wdrożeniem prawidłowej diagnostyki. Przy tych objawach, które miała pokrzywdzona powinna była podjąć m.in. diagnostykę w kierunku związanym z kwestią ginekologiczną. Zasadniczo w kanonie sztuki lekarskiej jest tak, że jeśli kobieta w wieku rozrodczym zgłasza się do szpitala plus takie objawy, jakie miała pokrzywdzona, zgodnie ze sztuką powinna być badana ginekologicznie i powinno być zrobione USG – tłumaczyła w 2017 roku, po skierowaniu przez prokuraturę aktu oskarżenia do sądu, Cecylia Majchrzak, prokurator Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Z opinią prokuratury zgodził się Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, a lekarka została skazana na 1 rok i 9 miesięcy pozbawienia wolności. Ma także 10-letni zakaz wykonywania zawodu. Wyrok jest nieprawomocny. Kobieta od początku nie przyznaje się do winy.

AW, zdjęcie autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/