Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Kaliska policja przejęła dopalacze. Część z nich czworonożna funkcjonariuszka „Misia” wytropiła w pralce

Zarzut posiadania nowych substancji psychoaktywnych usłyszał 32-latek zatrzymany przez policjantów z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej w Kaliszu. Mężczyzna posiadał przy sobie woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Pozostałą część narkotyków wskazała czworonożna funkcjonariuszka „Misia” podczas przeszukania mieszkania 32-latka.

Funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej podczas służby patrolowej na terenie Kalisza wylegitymowali dwie osoby. 32-letni mężczyzna i 27-letnia kobieta zachowywali się bardzo nerwowo w obecności policjantów.

Chwilę później okazało się, co było powodem ich zdenerwowania. Ustalono, że 27-latka była osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Natomiast 32-latek miał przy sobie woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badanie zabezpieczonych środków testerem narkotykowym wykazało, że zawierają one w swoim składzie substancje zabronione. Zarówno kobieta jak i mężczyzna zostali zatrzymani.

Jeszcze tego samego dnia policjanci przeszukali mieszkanie użytkowane przez 32-letniego kaliszanina. Funkcjonariuszom towarzyszył owczarek belgijski „Misia”, który wskazał miejsce ukrycia pozostałej części dopalaczy.

Okazało się, że kolejne woreczki były ukryte w pralce, w pojemniku na proszek. Zabezpieczone substancje trafiły do policyjnego depozytu. Ich próbki zostaną przesłane do szczegółowych badań laboratoryjnych – dodaje rzeczniczka prasowa komendy.

Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli również elektryczną hulajnogę oraz pojemniki z olejami, które jak podejrzewali mogą pochodzić z kradzieży. Dwa dni później do kaliskiej komendy zgłosił się obywatel Ukrainy, który chciał złożyć zawiadomienie dotyczące kradzieży hulajnogi elektrycznej. Okazało się, że zabezpieczony przez funkcjonariuszy pojazd to własność zawiadamiającego.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 32-latkowi został przedstawiony zarzut określony w artykule 62b znowelizowanej Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie nowych substancji psychoaktywnych. Niewykluczone, że to nie jedyne przestępstwo, za które odpowie – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

MIK, fot. KMP Kalisz

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/