Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Laura, Wolmar

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

Jechał slalomem, a podróż zakończył w rowie. Kierowca busa był kompletnie pijany

Pijany i bez uprawnień kierował busem 35-latek z powiatu kaliskiego. W Jarocinie mężczyzna staranował barierę oddzielającą pasy jezdni i wylądował w rowie. Tam zatrzymali go policjanci wezwani przez świadka zdarzenia.

Wszystko działo się 11 maja po godz. 23.00. Dyżurny z Jarocina odebrał zgłoszenie o kierowcy dostawczego volkswagena, który miał jechać drogą krajową S11 slalomem i stwarzać zagrożenie. - Jak wynikało z informacji, kierujący tym pojazdem w pewnym momencie wjechał do rowu. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol z ruchu drogowego - informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy policji w Jarocinie. - Na miejscu zdarzenia policjanci zastali dwa samochody – zgłaszającego oraz będącego w ich zainteresowaniu volkswagena. Mundurowi ustalili, że kierujący busem 35-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, podczas jazdy wykonywał bardzo niebezpieczne manewry, jechał dwoma pasami drogi, a w pewnym momencie uderzył w barierę oddzielającą jezdnie. Po uderzeniu mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Tam zakończył swoją brawurową podróż.

35-latek był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. - Nie było to jedyne przestępstwo, jakie miał w tym dniu na swoim sumieniu. Policjanci ustalili, że mężczyzna, decyzją starosty wrzesińskiego, ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Niestosowanie się do tej decyzji stanowi również przestępstwo – dodaje asp. Agnieszka Zaworska.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do lat 2 więzienia. Za jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień sąd  może orzec zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do nawet 15 lat.

MIK, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/