Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mira, Mateusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

32-letni kaliszanin uprawiał marihuanę na polanach ZDJĘCIA

Razem z kolegą prowadził plantacje marihuany na wiejskich polanach. Proceder wykryli kaliscy policjanci. Z krzewów konopi uprawianych przez trzydziestolatków mogło powstać blisko 5 tysięcy porcji narkotyku. Szacunkowa, czarnorynkowa wartość wszystkich zabezpieczonych narkotyków to kwota blisko 150 tys. złotych.

Policjanci operacyjni zespołu do walki z przestępczością narkotykową zdobyli informację, że na terenie gminy Koźminek może znajdować się plantacja marihuany. Swoją wiedzę operacyjną potwierdzili w miniony poniedziałek, 25 lipca. Na trzech polanach zlokalizowanych w rejonie kompleksu leśnego i pól uprawnych ujawnili nielegalną uprawę.

Funkcjonariusze łącznie znaleźli i zabezpieczyli ponad 100 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. - Najwyższe rośliny osiągnęły wysokość ponad 170 cm. Wstępne badanie testerem, wykazało w zabezpieczonych roślinach obecność substancji narkotycznych (tzw. THC). Na obszarze, gdzie rosły krzewy przeprowadzono dokładne oględziny terenu z udziałem technika kryminalistyki. Funkcjonariusze pobrali również próbki roślin do badań, laboratoryjnych – przekazuje nam sierż. sztab. Anna Jaworska-Wojnicz.

Na miejscu został zatrzymany 32-letni mieszkaniec Kalisza, który zajmował się pielęgnacją posadzonych krzewów konopi. Drugi z zatrzymanych to 34-letni mieszkaniec gminy Koźminek. W miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci ujawnili blisko 150 gramów gotowego już suszu roślinnego. Po przebadaniu testerem okazało się, że to marihuana.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności w tej sprawie doprowadziły do ujawnienia w piwnicy użytkowanej przez 32-letniego kaliszanina, wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci zabezpieczyli blisko 5,5 kg krajanki tytoniowej oraz prawie 5,5 tys. sztuk papierosów. Wyliczone uszczuplenie podatkowe na rzecz Skarbu Państwa wynosi 8 tysięcy złotych.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu, na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego postawił podejrzanym zarzuty. Mężczyźni odpowiedzą m.in. za nielegalną uprawę konopi.

AG za KMP w Kaliszu, fot. KMP w Kaliszu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/