Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Fortepian od kaliskiego renowatora ponownie pod lupą prokuratora. Sąd uwzględnił zażalenie filharmonii

Prokuratura ponownie przyjrzy się fortepianowi, który jedna z firm zajmujących się renowacją chciała sprzedać kaliskiej filharmonii. Problem polegał na tym, że instrument – wbrew obietnicom – był niezgodny ze specyfikacją i miał poprzebijane numery. Filharmonia uznała to za oszustwo i zgłosiła sprawę organom ścigania. Prokuratura jednak śledztwo umorzyła, ale wobec odwołania od tej decyzji sąd uznał, że śledczy muszą jeszcze raz prześledzić kilka wątków.

Śledztwo trwało rok. W październiku 2018 prokuratura zdecydowała, że sprzedaż niezgodnego z oczekiwaniami filharmonii instrumentu – złożonego z części z poprzebijanymi numerami oraz starszego niż placówka oczekiwała – nie jest przestępstwem. I sprawę umorzyła WIĘCEJ. Filharmonia Kaliska złożyła zażalenie, a Sąd Okręgowy w Kaliszu, po zapoznaniu się z materiałem dostarczonym przez śledczych, stwierdził, że ten powinien być uzupełniony. - Sąd nie podważył zasadności zapadłej decyzji w zakresie merytorycznym, natomiast stwierdził przedwczesność dokonanych ustaleń i wskazał na okoliczności, które będą wymagały przeprowadzenia w ramach postępowania uzupełniającego – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Prokuratura zobowiązana jest do realizacji czterech wytycznych sądu celem uzupełniania materiału, w tym dokonania pogłębionej oceny opinii biegłych, a także przesłuchania świadków na terenie Austrii.

Filharmonia Kaliska była zainteresowana kupnem instrumentu marki STAINWAY& SONS lub równoważnego. Taki zaoferowała jedna z firm zajmująca się renowacją fortepianów, mających siedzibę w Kaliszu. Kiedy fortepian pojawił się w filharmonii muzycy ze zdziwieniem stwierdzili, że ten zdecydowanie odbiega od oczekiwań, a to, co zaproponowała firma zakrawa na przestępstwo WIĘCEJ. Transakcja nie została sfinalizowana, a sprawa trafiła do prokuratury. Biegli przez nią powołani z opinią muzyków się nie zgodzili, stąd decyzja, by nikomu nie przedstawiać zarzutów.

AW, zdjęcia arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/