Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Burmistrz z zarzutami gnębienia pracowników

Burmistrz Nowych Skalmierzyc z zarzutami. Kobieta została oskarżona o mobbing trzech pracownic tamtejszego urzędu. Sama nie przyznaje się do zarzutów postawionych przez prokuraturę, która śledztwo prowadziła od początku tego roku. W połowie ubiegłego do Państwowej Inspekcji Pracy trafiło pismo podpisane przez większość pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Nowych Skalmierzycach. Osoby podległe pani burmistrz zarzucały kobiecie słowne i psychiczne znęcanie się nad nimi.

List, który trafił do Państwowej Inspekcji Pracy został rozesłany także do lokalnych redakcji. Można było w nim przeczytać m.in., że pracownice urzędu miały wytykane farbowanie włosów, czy używanie pomadki do ust, co miało wskazywać na ich „złe prowadzenie się”. Przełożona oskarżała pracowników o romanse, gnębiła i używała wyzwisk. Miało to trwać od dłuższego czasu, ale w trakcie zebrania w październiku ubiegłego roku z ust pani burmistrz miały paść słowa „Samiec to samiec, ale kobieta będzie przeze mnie gnębiona, to kobieta będzie zwolniona” czy „już były takie przypadki w urzędzie, że kobiety się nie szanowały i pracę straciły, że były z tego nawet dzieci… Jak się komuś nie podoba atmosfera pracy w urzędzie, można się zwolnić, czekam na wypowiedzenie jutro” – zamiast tych urzędnicy zawiadomili PIP.

Ruszyła kontrola. Przesłuchano wszystkich pracowników z wyjątkiem samej burmistrz. Pracownicy PIP stwierdzili sporo nieprawidłowości i zawiadomili o możliwości popełnienia przestępstwa prokuraturę. - W ramach postępowania nadzorowanego przez prokuratora zgromadzono obszerny materiał dowodowy, a także przesłuchano szczegółowo kilkudziesięciu świadków w osobach byłych i obecnych pracowników w/w urzędu – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - W oparciu o kompleksową analizę karnoprawną materiału dowodowego, prokurator przedstawił zarzut działania na szkodę trzech pracownic urzędu , w ramach którego wskazał, że podejrzana pełniąc obowiązki pracodawcy złośliwie i w zamiarze wyrządzenia krzywdy poprzez działanie sprzeczne z interesem pracownika naruszała prawa podległych jej pracowników do poszanowania ich godności i ochrony prywatności. 

Burmistrz, której zarzucono występek złośliwego naruszania praw pracowniczych,  odmówiła składania wyjaśnień i nie przyznaje się do winy. Kobiecie grożą nawet dwa lata pozbawienia wolności. Sprawę nadzoruje Prokurator Rejonowy w Kępnie

AW, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/