Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

Burmistrz Nowych Skalmierzyc oskarżona

Złośliwe naruszanie praw pracowniczych – takie zarzuty usłyszała burmistrz Nowych Skalmierzyc. Według aktu oskarżenia, który właśnie trafił do sądu, miała przez kilka lat nękać trzech swoich pracowników. Wieloletniej samorządowiec grożą nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Afera w skalmierzyckim urzędzie wybuchła pod koniec ubiegłego roku. Według zdecydowanej większości pracowników, pani burmistrz zarzucała im romanse, wytykała kobietom, że malują usta i farbują włosy, twierdziła, że „się nie szanują”. Podczas październikowego spotkania z pracownikami, które przelało czarę goryczy, miała porównać urząd do domu publicznego. Urzędnicy twierdzili, że padały takie stwierdzenia jak: „Samiec to samiec, ale kobieta będzie przeze mnie gnębiona, to kobieta będzie zwolniona” czy „Już były takie przypadki w urzędzie, że kobiety się nie szanowały i pracę straciły, że były z tego nawet dzieci… Jak się komuś nie podoba atmosfera pracy w urzędzie, można się zwolnić, czekam na wypowiedzenie jutro”. Burmistrz miała również zaproponować wprowadzenie przysięgi dla nowych pracowników, że nie będą mieli romansu (więcej o tej sprawie pisaliśmy TUTAJ).

List w tej sprawie otrzymała Państwowa Inspekcja Pracy, która po kontroli w Urzędzie powiadomiła ostrowską prokuraturę. W trakcie śledztwa przesłuchano kilkudziesięciu obecnych i byłych pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Nowych Skalmierzycach oraz przeanalizowano dokumenty zebrane przez PIP. Według śledczych, materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów i skierowanie sprawy do sądu. – Zarzuty, jakie usłyszała burmistrz dotyczą złośliwego naruszania praw pracowniczych w latach 2013 – 2016 – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Mając na względzie charakter zarzutów i to, że nękanie dotyczyło życia prywatnego, brak jest szczegółowego opisu zachowań, które pozwoliły na skierowanie sprawy do sądu.

Burmistrz Nowych Skalmierzyc, w toku postępowania przygotowawczego była przesłuchiwana w charakterze podejrzanej. Przy pierwszym odmówiła wyjaśnień. W czasie drugiego złożyła obszerne wyjaśnienia i nie przyznała się do winy. Za mobbing grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

AW, mik, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/