Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Kryminalne

31-latek, który postrzelił w oko nastolatka trafił do aresztu

31-latek, który w piątkowy wieczór postrzelił nastolatka w oko trafił do aresztu. Spędzi w nim 2 miesiące. Jego ofiara aktualnie przebywa w szpitalu w Poznaniu. Lekarzom nie udało się uratować wzroku chłopaka. Sprawcy tego zdarzenia grozi kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany w piątkowy wieczór. Prokuratura Rejonowa od razu skierowała do sądu wniosek o areszt tymczasowy dla 31-latka. – W poniedziałek o 11.00 sąd zdecydował, że sprawca postrzelenia trafi na 2 miesiące do aresztu – powiedział Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Mężczyzna podejrzewany jest o spowodowanie ciężkiego kalectwa w postaci utraty wzroku. W oparciu o materiał dowodowy i opinię w biegłego z zakresu medycyny prokurator zarzucił 31-latkowi, że w piątek w godzinach wieczornych, oddał strzały w kierunku 19-letniego pokrzywdzonego, który został trafiony dwukrotnie.

W tym w oko. Młody mężczyzna został przewieziony do Kliniki Okulistycznej w Poznaniu. Lekarzom nie udało się uratować wzroku 19-latka. Z informacji, które posiada prokuratura mężczyźni znali się. 31-latek złożył wyjaśnienia, które są teraz analizowane. Przyznał się do winy, nie wiadomo jednak, czy oddanie strzałów w kierunku nastolatka było przypadkowe czy celowe.

Do zdarzenia doszło około godz. 22.00 w piątek, 1 czerwca. Z ustaleń policji wynika, że 19-latek szedł ulicą Lubelską w towarzystwie innych osób. W pewnym momencie z jednego z budynków wyszedł 31-letni mężczyzna, który prawdopodobnie z broni pneumatycznej oddał w kierunku chłopaka strzały. Sprawcy grozi kara nie niższa, niż 3 lata pozbawienia wolności.

AW, fot. zdjęcie poglądowe

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/