Kryminalne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Kryminalne

22-latek z powiatu kaliskiego wpadł z 1,4 kg narkotyków. Od dłuższego czasu obserwowali go sieradzcy kryminalni ZDJĘCIA

Był obserwowany od dłuższego czasu i w końcu wpadł. 22-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego został zatrzymany przez kryminalnych z Sieradza, gdy przewoził narkotyki. Dużą ilość środków odurzających znaleziono też w jego mieszkaniu. Młodemu mężczyźnie, który wcześnie nie miał konfliktów z prawem, grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Na trop 22-latka kryminalni wpadli jakiś czas temu podczas działań wymierzonych w przestępczość narkotykową. Ustalili, że przyjeżdża on na teren powiatu sieradzkiego, a w samochodzie może przewozić środki odurzające. Wieczorem 5 maja wytypowany mężczyzna pojawił się w gminie Błaszki. Został namierzony i zatrzymany na jednej ze stacji paliw.

W czasie przeszukania policjanci znaleźli przy nim owinięte czarną folią zawiniątko z białą substancją. Mężczyzna przyznał, że to środki odurzające na jego własny użytek. 22-latek usiłował wprowadzić policjantów w błąd, co do adresu zamieszkania. Jednak funkcjonariusze szybko ustalili posesję w powiecie kaliskim, w której mężczyzna faktycznie przebywał – informuje asp.sztab.  Agnieszka Kulawiecka, oficer prasowy sieradzkiej policji. - Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie zajmowane przez 22-latka. W szafie jednego z pomieszczeń znaleźli tekturowe pudełko, w którym była torebka foliowa z metamfetaminą oraz kilka dilerek z porcjami białej substancji przygotowanej do dalszej dystrybucji. W szafie policjanci znaleźli również wagę elektroniczną do porcjowania narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1400 gramów metamfetaminy. 

22-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Mężczyzna nie miał w przeszłości konfliktów z prawem.

MIK, fot. KPP w Sieradzu

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/