Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 30 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Aktualności

„Gołębnik” wystawiony na sprzedaż. Nie było chętnych

Miastu nie udało się rozstrzygnąć przetargu na sprzedaż zabytkowej kamienicy przy ul. Górnośląskiej 71 zwanej potocznie „Gołębnikiem”.  Nie pojawił się żadne chętny, choć wcześniej zainteresowanie budynkiem było spore. Ratusz przygotowuje się jednak do drugiego podejścia.

Cenę wywoławczą ustalono na poziomie 620 tysięcy złotych. Potencjalnych kupców nie było, pomimo że przed ogłoszeniem przetargu inwestorzy dopytywali o szczegóły związane z nieruchomością. Być może liczą po cichu, że cena w drugim przetargu będzie bardziej atrakcyjna. – Zdecydowaliśmy się jednak nie schodzić z ceny, ponieważ fakt, że nikt nie podszedł do pierwszego przetargu może wynikać z wielu czynników: niedogodnego terminu czy choćby braku koncepcji zagospodarowania tego budynku. Bo pieniądze to nie wszystko– mówi Hieronim Tomczyk, zastępca naczelnika Wydziału Gospodarowania Mieniem Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Zdaniem dyrektora Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych, który zarządza nieruchomością w przypadku niepowodzenia drugiego przetargu Miasto powinno zastanowić się nad wyremontowaniem kamienicy. - Szacunki wskazują, że byłyby to koszty porównywalne z budową nowego obiektu – mówi Wojciech Bachor. – Sprzedaż kamienicy to zawsze jakieś ryzyko, bo nie wiadomo, czy inwestor w międzyczasie nie zbankrutuje i nieruchomość dalej będzie stać i straszyć. Remont wymaga jednak sporych nakładów finansowych, bo poza murami do wymiany jest wszystko.

Kilka lat temu zabytkową kamienicę częściowo strawił pożar. Po jej rozkwaterowaniu miejsce lokatorów zajęły gołębie, dlatego budynek nazywany jest „Gołębnikiem.”

MIK, fot. arch., int.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/