Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mirabella, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Aktualności

Galerii Calisia nie będzie. Zamiast tego…

Wrocławska spółka Antan Develompment odstąpiła od budowy Galerii Calisia, która miała powstać u zbiegu ulic: Młynarskiej, Serbinowskiej i al. Wojska Polskiego. Powód to zbyt silna konkurencja. Firma nadal jednak zainteresowana jest inwestycją handlową, choć w mniejszym wymiarze.

Spółka nie ukrywa, że w Kaliszu nasycenie galeriami zbyt duże, ale decydujący wpływ na decyzję o odstąpieniu od budowy centrum handlowego miało powstanie Galerii Amber usytuowanej w niedalekim sąsiedztwie. – Poza tym najemcy nie są już zainteresowani powierzchnią w dużych galeriach. Dlatego zdecydowaliśmy się odstąpić od naszych wcześniejszych planów na rzecz mniejszej inwestycji w postaci Retail Parku – zdradziła portalowi faktykaliskie.pl Edyta Bystra, kierownik projektu Antan Development Polska.

Retail Park to kilka niezależnych obiektów handlowych - każdy zagospodarowany przez jednego lub dwóch najemców. Spółka planuje postawienie na swoim terenie 3 albo 4 takich budynków o powierzchni powyżej 2 tys. m2 każdy. – Będą to obiekty na jednej powierzchni, samodzielne, które nie generują kosztów wspólnych. Nie chodzi o drobne butiki, ale kilku większych najemców. Chcemy, aby była to inwestycja z korzyścią dla okolicznych mieszkańców i aby zaspokajała ich podstawowe potrzeby jeśli chodzi o handel – mówi Edyta Bystra. – Aktualnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi najemcami. Wkrótce ogłosimy też konkurs na nową nazwę dla Retail Parku, ponieważ Galeria Calisia nie będzie już obowiązywać.

Na razie teren pod obiekt handlowy porasta chwastami. Pewne jest jedno: nie powstanie w tym miejscu galeria.

Retail Park zajmie mniejszy obszar niż planowany wcześniej obiekt, którego powierzchnia miała sięgać około 10 tys. m2, dlatego inwestor chce zagospodarować część działki na potrzeby kaliszan. – Myślimy o otwartej siłowni (na powietrzu) i ławeczkach, a więc stworzeniu dla mieszkańców tej części miasta miejsca do wypoczynku i rekreacji – mówi Edyta Bystra. W sprawie terminów nie chce się wypowiadać, bowiem jak pokazują wcześniejsze doświadczenia, operowanie datami jest – przynajmniej na tym etapie - zbyt ryzykowne Inwestor nie ukrywa jednak, że zależy mu na czasie, bo przedsięwzięcia w Kaliszu nie może, z różnych względów, rozpocząć się już od 3 lat; przypomnijmy, że Galeria Calisia miała powstać najpóźniej w marcu przyszłego roku.

MIK, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/