Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Aktualności

Dziennikarz TVN-u uwięziony w kaliskim sklepie z dopalaczami

O tym jak nieprzewidywalni są ludzie zajmujący się sprzedażą dopalaczami przekonał się Artur Zakrzewski, reporter programu „Blisko ludzi” TTV. Wczoraj podczas realizacji w naszym mieście materiału dziennikarz został zamknięty w sklepie z tymi specyfikami przy ul. Przechodniej. Reporterzy ogólnopolskich mediów coraz częściej odwiedzają Kalisz. Powodem tych wizyt są oczywiście dopalacze. W mediach już jesteśmy przedstawiani jako „stolica używek”.

O talonach na żywność znalezionych podczas kontroli sklepu z dopalaczami przy ul. Przechodniej mówiły wczoraj prawie wszystkie ogólnopolskie media. W głównym wydaniu Faktów TVN ukazał się materiał „Talon na dopalacz” – Zobaczysz go TUTAJ Można w nim zobaczyć, jak dziennikarz Artur Zakrzewski został uwięziony wewnątrz kaliskiego sklepu z dopalaczami. Reporter zadzwonił więc na policję – Przyjęliśmy takie zgłoszenie. Na miejsce od razu udali się policjanci, jednak zgłaszającego nie było już w tym miejscu ani w okolicy. Sprzedawca w tym sklepie tłumaczył, że drzwi się zatrzasnęły i że sam uwolnił dziennikarza – mówi Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik KMP w Kaliszu.

W materiale TVN padają też mocne słowa o naszym mieście: - W ten sposób Kalisz staje się stolicą używek. Z biedy walutą jest tu wszystko. I trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. W ostatnim czasie ogólnopolskie media o Kaliszu mówiły wyłącznie w kontekście dopalaczy:  „Kalisz: 11-latek z dopalaczami zatrzymany przez straż miejską” , "Pił alkohol, wziął dopalacze i zaatakował strażników miejskich”, "Skrzynia pełna "skarbów" z kradzieży. Płacił za nie dopalaczami”. Władze miasta podczas podsumowania swoich stu dni rządów za sukces podawały „walkę z dopalaczami”. Jednak niestety wydaje się, że w tej kwestii jest coraz gorzej. Mówią o tym nawet same dane kaliskiego szpitala: przez 5 miesięcy tego roku z podejrzeniem zatrucia się tymi środkami do kaliskiego okrąglaka trafiły 63 osoby. W analogicznym okresie 2014 roku – 24.

- Myślę, że Kalisz nie jest stolicą dopalaczy. Jest miastem, w którym problem dopalaczy występuje tak jak i w innych miastach o takiej powierzchni – uważa Karolina Pawliczak, wiceprezydent Kalisza - Próbujemy, staramy się w ramach naszych możliwości, bo przecież ogranicza nas ustawa, walczyć z tym zjawiskiem co sił. Wczoraj odbyło się kolejne posiedzenie naszego  zespołu w tej sprawie. Co miesiąc się spotykamy ze służbami, analizując całą tę sytuację. Obecnie zaplombowany jest sklep na Łódzkiej, zaplombowany jest sklep na 3 Maja, zamknięty jest sklep na ulicy Złotej. Są to takie małe sukcesy, ale warto o nich powiedzieć. Została nagłośniona taka sprawa, która mogła zdarzyć się wszędzie. I z jednej strony dobrze, że tak się dzieje, bo to też o to chodzi, żeby media wraz z nami przeciwdziałały temu zjawisku – dodaje Karolina Pawliczak.

AG, fot. www.tvn24.pl, www.fakty.tvn24.pl

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/