Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Wysyłka roweru kurierem do Anglii - podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę

Kurier z Polski do Anglii jest dobrym wyborem, kiedy trzeba wysłać bliskim lub znajomym na Wyspach potrzebne rzeczy osobiste czy prezent. Niestety nie wszystko można umieścić w paczce, a przedmioty dopuszczone do transportu powinny znaleźć się w przesyłkach, które spełniają określone wymogi. Jednym z ograniczeń jest odprawa celna oraz związana z nią opłata podatku VAT i cła. Jak w takich realiach wygląda wysyłka roweru kurierem do Anglii?

Czy kurier do Anglii przewiezie rower?

Rower jest doskonałym pomysłem na prezent z okazji urodzin czy pierwszej komunii. Można też wysłać go bliskiej osobie, która chce aktywniej spędzać czas, ale nie może sobie pozwolić na taki zakup. Innym powodem, dla którego wysyłka roweru kurierem do Anglii może być konieczna, jest potrzeba sprowadzenia ulubionego jednośladu, który pozostał w kraju po wyjeździe jego właściciela. Osoby, które planują taką wysyłkę, powinny wiedzieć, jakie wiążą się z nią ograniczenia.

Jednym z nich są parametry paczek, jakie przewożą poszczególne firmy. Kurier do Anglii z pewnością nie przyjmie całego roweru, który jest po prostu zbyt duży i nie spełnia wymogów transportu. Ograniczenia dotyczą również masy przesyłek, jednak granica wagowa jest na tytle wysoka, że każdy rower z pewnością się w niej zmieści. Aby kurier z Anglii do Polski przyjął jednoślad do transportu, musi on być odpowiednio zapakowany.

Jak wysłać paczkę kurierem do Anglii?

Tani kurier z Polski do Anglii jest obecnie dostępny za pośrednictwem serwisu internetowego Euro Paka. Nadanie paczki nie wymaga obecności w punkcie, a wszystkie formalności, także te związane z odprawą celną, można załatwić online. Również tą drogą jest możliwa wysyłka roweru kurierem do Anglii. Warunkiem jest jego odpowiednie przygotowanie.

Jak wysłać paczkę kurierem do Anglii z rowerem w środku? Przede wszystkim należy:

  • rozmontować jednoślad, a wszystkie jego części starannie ze sobą połączyć za pomocą taśm pakowych,
  • owinąć pakunek folią bąbelkową, zapakować w karton i owinąć folią stretch,
  • wypełnić i nakleić etykietę adresową (jeśli nie przywozi jej ze sobą kurier),
  • wycenić paczkę wypełniając tabelę na stronie serwisu Euro Paka i wybrać jedną z dostępnych ofert,
  • wypełnić dokumenty związane z odprawą celną,
  • zamówić kuriera i dokonać opłaty za usługę.

Po Brexicie wszystkie przesyłki, które zabiera kurier do Anglii, są objęte odprawą celną. Dlatego poszczególne firmy przewozowe wprowadzają też swoje własne zasady dotyczące zamawiania usług i ich realizacji. Wybierając jedną z nich, należy się liczyć z koniecznością wypełnienia dodatkowych dokumentów czy spełnienia konkretnych wymogów.

Ile kosztuje wysłanie paczki kurierem do Anglii?

Chociaż tani kurier z Polski do Anglii jest dostępny również po Brexicie, wysyłając rower, warto wziąć pod uwagę jego wartość. Nowe przepisy narzucają bowiem konieczność opłacenia podatku VAT, jeśli wartość paczki przekracza kwotę około 200 zł czy 39 GBP. Cena nowego roweru średniej klasy zazwyczaj przekracza tę kwotę. Dlatego wysyłka nowego jednośladu z wyższej półki będzie kosztować znacznie więcej niż nadanie roweru używanego.

Wypełniając deklarację celną, nadawca ma obowiązek wyszczególnić zawartość paczki oraz podać szacunkową wartość poszczególnych rzeczy. Jeśli wysyła rower używany, może ją dostosować do granicy opodatkowania. W przypadku nowego sprzętu pozostaje mu zakup takiego modelu, który zmieści się w dopuszczalnych granicach lub obarczenie adresata opłatą podatku VAT.

artykuł sponsorowany

 

Istnieje też możliwość podzielenia części roweru na dwie paczki i wysłania każdej z nich oddzielnie. W takiej sytuacji jednak warto dobrze sprawdzić, Ile kosztuje wysłanie paczki kurierem do Anglii. Może się bowiem okazać, że cena usługi przekroczy wysokość opłaty podatkowej.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/