Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Wybieramy gilotynę do zastosowania domowego. Na co warto zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Gilotyna to bardzo funkcjonalne urządzenie. Przydaje się podczas prac plastycznych do szkoły, na lekcję matematyki, ale również pomaga w samodzielnym przygotowywaniu zaproszeń czy kartek świątecznych oraz wszelkiego typu pracach DIY? Co wziąć pod uwagę podczas kupowania sprzętu do cięcia papieru? Do jakich zastosowań domowych może się przydać?

Gilotyna – w jakiego typu pracach bywa przydatna?

Niejeden rodzic spędził cały wieczór, pomagając synowi w przygotowaniu laurki czy wycinanki na zajęcia plastyczne w szkole. Poziom trudności nierzadko przekracza zdolności i umiejętności dziecka. W niektórych zadaniach bardzo przydatne okazują się gilotyny. Nigdy nie udaje się przyciąć kartki papieru przy użyciu nożyczek i linijki tak równo jak zrobi to profesjonalny sprzęt. Jeżeli Twoje dziecko potrzebuje przycięcia zaproszenia, kartki świątecznej czy jakiejkolwiek innej pracy, gilotyna mu w tym pomoże. Gilotyna przyda się również na lekcję geometrii, gdy uczniowie muszą zrobić na przykład model prostopadłościanu. Bądź obecna przy tego typu czynnościach, nie tylko po to, aby pomóc w nauce obsługi sprzętu, ale również dla bezpieczeństwa pociechy.

DIY – bez gilotyny ani rusz!

Uwielbiasz wszelkiego typu prace typu Do It Yourself (DIY)? Mogłabyś całymi godzinami wykonywać samodzielnie i ręcznie wyjątkowe albumy na zdjęcia, podziękowania dla gości weselnych, zaproszenia na chrzciny, komunię czy ślub? Uwielbiasz pracę z papierem i tekturą? Masz nieskończone pokłady pomysłów? W takim razie gilotyna na pewno Ci się przyda. Jeżeli fascynuje Cię scrapbooking, czyli ręczne wykonywanie trójwymiarowych kartek i innego typu projektów, zadbaj o jakość cięcia. W zależności od rodzaju gilotyny, elementów sprzętu i możliwości urządzenia możesz wydać na nią od 40 do 1800 złotych. Rozpiętość cenowa jest więc ogromna.

Na co powinnaś zwrócić uwagę podczas zakupu gilotyny do własnych potrzeb?

Poszukując gilotyny idealnej do własnych potrzeb, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze istotne jest to, jaki format najczęściej Cię interesuje. Warto nabyć gilotynę, która jest w stanie obsłużyć co najmniej format A3. Warto sprawdzić, ile arkuszy sprzęt jest w stanie przyciąć za jednym razem. Zazwyczaj producenci sprzętu podają liczbę kartek, uwzględniając papier o gramaturze równej 70 g/m2. Warto wziąć pod uwagę także grubość cięcia sprzętu. Istotny jest również sposób funkcjonowania docisku – albo ręczny, albo automatyczny (elektryczny). Podczas codziennej pracy z papierem na pewno pomocny bywa ogranicznik formatu. Jeżeli nie wiesz, który model gilotyny wybrać do własnego użytku, możesz przejrzeć również rekomendacje ze strony klientów. To oni na co dzień korzystają z danego typu sprzętu, dlatego najlepiej znają jego mocne i słabe strony, a wiedzą tą bardzo chętnie się dzielą.

Podsumowując, gilotyna to szalenie praktyczne urządzenie, znajdujące zastosowanie zarówno w biurze, jak i w domu. Dzięki niemu każda przycięta kartka jest idealnie równa.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/