Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 maj 2021 Godzina:
imieniny: Karena, Beatus

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Tomasz Biernacki z Krotoszyna, właściciel sieci Dino na liście najbogatszych ludzi świata 2021 „Forbesa”

Krotoszynianin Tomasz Biernacki, właściciel sieci marketów spożywczych Dino i jeden z najszybciej bogacących się przedsiębiorców ostatnich lat, znalazł się na liście najbogatszych ludzi świata amerykańskiego magazynu „Forbes”. Jego majątek szacowany jest na 3,2 mld dolarów.

Tomasz Biernacki zaczynał w 1999 r. od jednego sklepu w Gostyniu. Dziś w całej Polsce jest ich prawie 1,5 tysiąca, a w ciągu trzech ostatnich lat wartość jego majątku wzrosła o 9,3 mld zł, co daje 3,1 mld zł na rok.

W 2021 r. Tomasz Biernacki uplasował się na drugiej pozycji listy najbogatszych Polaków według „Forbesa”, który wycenił wartość jego majątku na 13 mld zł, a amerykański „Forbes” uznał go za jednego z najbogatszych ludzi świata.

Czołówka z Listy 100 najbogatszych Polaków 2021 znalazła się w gronie najbogatszych ludzi świata przygotowanej przez amerykańskiego „Forbesa”. Obie listy nie pokrywają się w pełni, co ma związek głównie z innymi datami, kiedy wyceniano majątek polskich miliarderów – czytamy na stronie magazynu "Forbes". 

Na amerykańskiej liście znalazło się w sumie 2755 osób z całego świata, w tym 7 Polaków. Najbogatszym Polakiem i 727. miliarderem na świecie magazyn okrzyknął Michała Sołowowa z majątkiem szacowanym na 4 mld dolarów, 831. miejsce w zestawieniu - z majątkiem 3,6 mld dolarów - zajął Jerzy Starak, natomiast na 956. pozycji znalazł się właściciel sieci sklepów Dino. Amerykański „Forbes” jego majątek szacuje na 3,2 mld dolarów. 

Za najbogatszego człowieka na świecie „Forbes” uznał Jeffa Bezosa - szefa Amazona z majątkiem 177 mld dolarów.

MIK, fot. autor

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/