Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 październik 2021 Godzina:
imieniny: Marita, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Szybki skutek podwyższenia składek OC. Ubezpieczyciele zarobili o miliard więcej!

Pierwsze efekty galopujących podwyżek składek ubezpieczenia OC widać już w sprawozdaniach finansowych towarzystw ubezpieczeniowych. Tymczasem wydatki właścicieli pojazdów wciąż rosną. Czy rosnącym kosztom utrzymania samochodu można jakoś zapobiec?

Składki na ubezpieczenia komunikacyjne poszybowały w górę, a choć sytuacja ubezpieczycieli znacznie się poprawiła, nie można liczyć na spadek cen. Choć niektóre składki wzrosły niemal dwukrotnie, nadal można znaleźć polisy w konkurencyjnych cenach. Najważniejsze jest regularne sprawdzanie ofert i weryfikowanie ich jakości – można w tym celu wykorzystać dane aktualizowane na bieżąco w kalkulatorze OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl. Niektórzy ubezpieczyciele zdają sobie sprawę z realiów rynkowych i postanowili nadal pozostać konkurencyjni, nawet przy respektowaniu nowych zasad.

Dlaczego składki OC wzrosły nawet dwukrotnie?

2015 rok nie był łaskawy dla ubezpieczycieli. Na skutek trwającej wojny cenowej w branży ubezpieczeń i stałego obniżania składek, towarzystwa ubezpieczeniowe co kwartał wykazywały duże straty finansowe. Osoby poszkodowane w wypadkach coraz skuteczniej upominają się o swoje prawa i otrzymują coraz wyższe świadczenia z tytułu odszkodowań. Sytuacja ta doprowadziła do wydania przez Komisję Nadzoru Finansowego zalecenia ukrócenia praktyki zaniżania kosztów ubezpieczeń komunikacyjnych. Komisja uznała, że poziom składek należy bezwzględnie dopasować do ponoszonego ryzyka. Skutki tej decyzji posiadacze pojazdów odczuli bardzo szybko. Na cenę ubezpieczeń wpłynął także nowy podatek bankowy, ustalony na początku bieżącego roku.

Jak zabezpieczyć się przed finansowymi skutkami wypadku?

Przezorni kierowcy zdają sobie sprawę, że czasem – nawet będąc sprawcą wypadku – można jednocześnie być poszkodowanym. Choć ubezpieczyciel pokryje ewentualne roszczenia innych poszkodowanych z polisy OC, nadal trzeba poradzić sobie z kosztem naprawy samochodu lub leczeniem dolegliwości związanych z wypadkiem. Niestety, właściciele pojazdów muszą liczyć się także z podwyższeniem kosztów związanych z ubezpieczeniem autocasco. Tu jednak także na pomoc przychodzi skrupulatność w przeglądaniu ofert za pomocą porównywarki ubezpieczeń. Przyglądając się ofertom warto zwrócić uwagę na koszt pakietów ubezpieczeniowych – ich ceny są często bardzo korzystne i zawierają w sobie niską składkę ubezpieczenia OC.

Czy ubezpieczenie będzie jeszcze droższe?

Coraz częściej pojawiają się informacje o przywróceniu tak zwanego „podatku Religi”. Jest to zryczałtowana opłata, którą towarzystwa ubezpieczeniowe musiały – od października 2007 roku do końca grudnia 2008 roku – wnosić do Narodowego Funduszu Zdrowia. Wysokość tej opłaty wynosiła 12 procent od każdej obowiązkowej składki OC, a jej celem było finansowanie leczenia poszkodowanych w wypadkach drogowych. Jeżeli plotki o wznowieniu tego podatku się potwierdzą, trzeba będzie liczyć się z kolejną podwyżką. W tej sytuacji warto zatem zwrócić także uwagę na możliwość opłacenia ubezpieczenia na czas dłuższy niż jeden rok. Nie tylko zabezpieczy to interes kierowcy, ale będzie miało pozytywny wpływ na wysokość składki.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/