Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Wielisława, Wiesław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Święta, święta, a po świętach... co zrobić z choinką? WIDEO

Święta bez choinki? Trudno sobie wyobrazić, ale przychodzi czas, kiedy z drzewkiem trzeba się pożegnać. Sztuczne wędrują do piwnicy, a żywe? No właśnie! Co zrobić z takim drzewkiem? Podpowiadamy.

Wszystko zależy od tego, czy choinka jest sztuczna czy prawdziwa. Pierwszą pakujemy w worek i tak może czekać do kolejnego Bożego Narodzenia. A żywą? Pomysłów jest sporo. 

 

A co jeśli nie sadzenie? Często miasta organizują też dodatkowe – poza tradycyjnym harmonogramem odbioru śmieci - zbiórki iglaków, które przystrojone w święta zdobiły nasze mieszkania. Tak od kilku lat robi niedaleki Jarocin. Tam w wyznaczonych dniach i godzinach na poszczególnych osiedlach pojawia się mobilny punkt odbioru drzewek, które później przetwarzane są na nawóz. W Kaliszu drzewka odbierane są razem z bioodopadami – raz na dwa tygodnie na osiedlach domków jednorodzinnych i raz w tygodniu na blokowiskach. I trafiają na wysypisko do "Orlego Stawu". -  Wtedy można wystawić taką choinkę przy pojemniku na bioodpady i na pewno zarówno jedna jak i druga firma odbierze te choineczki tak, żeby one były wykorzystane - instruuje naczelnik. - W "Orlim Stawie" funkcjonuje kompostownia. Bioodpady są poddane przerobieniu, tak by mogły być ponownie wykorzystane, dlatego choinki powinny trafić w to miejsce.

Kompostownik powstaje na bieżąco. W przypadku choinek, które chcielibyśmy zasadzić ogrodnicy zalecają, by poczekać z tym do wiosny. A do tego czasu drzewko w donicy – jeśli ma korzenie - trzeba regularnie podlewać i trzymać w chłodnym miejscu.

AW, fot. RED, wideo: Telewizja Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads