Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 maj 2021 Godzina:
imieniny: Szymoneta, Szymon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Ciekawostki

Sprawdź, o czym musisz wiedzieć, jeśli chcesz wypożyczyć auto w UK

Podróż do Wielkiej Brytanii warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Skrupulatnie przygotowany plan pozwoli nam jak najlepiej wykorzystać wolny czas. Jeszcze przed wylotem powinniśmy rozważyć wynajem samochodu na czas pobytu w UK. Posiadając auto nie będziemy uzależnieni od rozkładów jazdy pociągów ani autobusów. Kto może wynająć pojazd w Londynie? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury.

Tym, którzy kiedykolwiek wypożyczali samochód w Polsce, wynajem auta za granicą nie powinien sprawić większych problemów. Na początku trzeba wybrać wypożyczalnię pojazdów, np. London Escorts, i dokładnie przejrzeć dostępną ofertę. Jeśli któryś model szczególnie przypadnie nam do gustu, warto od razu dokonać wstępnej rezerwacji. Należy jednak pamiętać, że rezerwacja nie daje nam gwarancji wypożyczenia. Trzeba jeszcze okazać się dokumentem uprawniającym do jazdy wskazanym pojazdem i wpłacić kaucję.

Jakie auto wybrać?

Wypożyczalnie samochodów oferują różne modele aut, dla mniej i bardziej wymagających. Zanim pochopnie zarezerwujesz najtańszy pojazd dokładnie prześwietl jego opis. Dowiedz się, kiedy został wyprodukowany. Pozwoli Ci to oszacować, ilu klientów prowadziło go przed Tobą. Pamiętaj, że im starszy samochód, tym bardziej jest „zużyty”, a co za tym idzie, może sprawiać więcej problemów w trasie.

Przy wyborze auta konieczne weź pod uwagę liczbę podróżujących osób i ilość bagaży, które ze sobą zabierzecie. Najlepiej wybrać taki model, w którym każdy będzie czuł się komfortowo i nikt nie będzie musiał jechać w niewygodnej pozycji z walizką na kolanach.

Czy polskie prawo jazdy jest honorowane w UK?

Podróżujący czasem zastanawiają się, czy prawo jazdy kategorii B otrzymane w Polsce wystarczy, aby móc prowadzić auto na terenie UK. Odpowiedź jest prosta - tak. Wielka Brytania respektuje wydany w Polsce dokument, jako że nasz kraj należy do Unii Europejskiej. Niestety niewielkie problemy mogą napotkać osoby dysponujące dokumentem bez unijnych oznaczeń, dlatego najlepiej jeszcze przed wyjazdem upewnić się, czy aby na pewno nasze prawo jazdy pozwoli nam wypożyczyć auto.

Pamiętaj, że wypożyczalnia, z której usług zdecydujesz się skorzystać ma prawo zablokować na Twoim koncie odpowiednio wysoką kwotę, z tytułu szkód i zniszczeń, jakie mogą powstać. Dlatego musisz dysponować kwotą od 200 do nawet 500 funtów. Oczywiście nie oznacza to, że pieniądze te zostaną Ci w ogóle pobrane. Wypożyczający sięgnie po nie dopiero wtedy, gdy pojazd ulegnie uszkodzeniu.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/