Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Policjanci uratowali kotka, który leżał na drodze w kałuży ZDJĘCIA

Ta historia mogła zakończyć się tragicznie, gdyby nie policjanci z Jarocina. Podczas patrolu zauważyli kotka, który bez oznak życia leżał na drodze w kałuży. Według weterynarza prawdopodobnie nie przeżyłby kolejnych dwóch godzin.

Na szczęście 3 września w okolicy pustostanów w Jarocinie pojawili się policjanci. - Jadąc radiowozem, zauważyli nie dającego oznak życia zwierzaczka. Gdy asp. Karina Migalska-Cepa i sierż. sztab. Jakub Rojewski wysiedli z radiowozu, maluch delikatnie się poruszył – relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy jarocińskiej policji. - Policjanci zabrali natychmiast kociaka do radiowozu, osuszyli i ogrzali. Ponieważ w pobliżu nie było żadnych osób, zabrali zwierzaczka do weterynarza.

Okazało się, że maluch nie ma nawet miesiąca i wymaga karmienia specjalistycznym mlekiem za pomocą strzykawki. Policjantka zakupiła więc niezbędne produkty i postanowiła tymczasowo zaopiekować się kociakiem. Gdy malec dojdzie do siebie, trafi do nowego domu, który funkcjonariuszka już mu znalazła.

- Jedną z podstawowych cech, którą powinien posiadać każdy policjant, jest empatia. Empatia wobec każdej istoty potrzebującej pomocy. Często ratujemy życie ludzi, pomagamy w różnych sytuacjach. Ale pomagamy także zwierzętom, m.in. ustalamy sprawców znęcania się nad nimi – podkreśla asp. Agnieszka Zaworska. - A gdy jest to potrzebne, niesiemy pomoc naszym braciom mniejszym w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu czy życiu. Pozostawienie tego kociaka w miejscu, w którym znaleźli go funkcjonariusze (pustostany oddalone od miejsc zamieszkałych) oznaczałoby dla niego śmierć - dodaje.

MIK, fot. KPP Jarocin

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/