Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Płytki ceramiczne jak drewno: jakie dodatki wkomponować w szarość łazienki?

Przy okazji wykończenia łazienki wiele osób decyduje się na wyłożenie podłogi czy ścian płytkami w chłodnych kolorach, jak odcienie bieli, szarości czy beżu. Pozwala to na optyczne powiększenie łazienki i sprawia, że prezentuje się ona schludnie i prosto. Coraz więcej osób decyduje się jednak na mniej standardowe projekty, wykańczając podłogi i ściany w łazience panelami ceramicznymi czy gresem imitującym drewno. Płytki drewnopodobne pozwalają cieszyć się elegancją drewna przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności kafelków, które są wodoodporne i skutecznie zabezpieczają przed poślizgnięciem się. Dowiedz się, co można zyskać, decydując się na wykończenie łazienki płytkami drewnopodobnymi.

Płytki drewnopodobne – niestandardowe wykończenie łazienki łączące elegancki wygląd z funkcjonalnością

Umieszczanie w swoim otoczeniu elementów nawiązujących do natury stało się niezwykle popularnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o wykończenie domu. Dotyczy to zarówno elementów wystroju, jak i posadzek czy ścian, których zadaniem jest nie tylko uzupełniać aranżację wnętrza, ale również uprzyjemniać korzystanie z mieszkania czy domu. Drewno stanowi często oczywisty wybór w kwestii wykończenia pokoju, zwłaszcza jeśli chodzi o podłogi, jednak ze względu na ograniczenia materiału paneli, parkietu czy desek podłogowych nie można stosować wszędzie. Co w przypadku wykończenia łazienki drewnem?

Stosując płytki drewnopodobne, dostępne m.in. na Klink.pl, można cieszyć się spokojem i stylem, jaki daje drewno, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności podłogi wykończonej gresem. Materiał jest odporny na działanie wody, a do tego zapewnia ochronę przed nagłym poślizgnięciem się przy wychodzeniu z wanny czy kabiny prysznicowej.

Gres drewnopodobny do łazienki – podłogi i ściany w niestandardowej aranżacji

W zależności od upodobań domowników płytki drewnopodobne dostępne są zarówno w jaśniejszych, jak i ciemniejszych odcieniach, pozwalając tym samym przygotować elegancką łazienkę, z której nie będzie się chciało wychodzić. Gres w formie prostokątnych paneli doskonale imituje klon, buk, dąb czy sosnę, jednak jest znacznie wytrzymalszy i odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne, niż deski przygotowane z wymienionych rodzajów drewna. Warto również pamiętać, że ceramika i gres nie pochłaniają wilgoci, a antypoślizgowa powierzchnia zabezpiecza użytkownika przed kontuzją.

Panele drewnopodobne w łazience – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Oprócz kwestii związanych z wyglądem dobrze jest również pamiętać o parametrach technicznych płytek podłogowych. Przy okazji wykończenia posadzki w łazience istotną kwestią jest stopień antypoślizgowości, który na pudełku lub stronie producenta oznaczany jest przez literę R wartość liczbową (od 9 do 13). Im będzie ona większa, tym podłoga wykończona płytkami drewnopodobnymi będzie lepiej zabezpieczać domowników przed poślizgnięciem się.

Płytki do łazienki imitujące drewno – trend, który będzie się utrzymywał jeszcze przez długi czas

Inną dużą zaletą ceramicznych paneli drewnopodobnych jest możliwość takiego ułożenia elementów, by zamaskować łączenia pomiędzy nimi. Dzięki temu wykończenie ścian czy podłogi w łazience prezentuje się elegancko i stylowo, a utrzymanie ich w czystości nie nastręcza większych problemów. Więcej o układaniu płytek drewnopodobnych i przygotowaniu się do tego zadania, można przeczytać w artykule: Podkłady i kleje do płytek ściennych i podłogowych – wybieramy najlepsze produkty.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/