Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Pastwisko pod ratuszem ZDJĘCIA i WIDEO

Niecodzienny widok na Głównym Rynku. Na klombie pojawiła się… koza! – Władze Kalisza mówią, że otworzyły przestrzeń dla mieszkańców, więc dlaczego ja mam nie przyprowadzać tutaj swojej kozy? Chciałem, żeby mogła pojeść trochę tej trawy, ale chyba jej nie smakuje – mówi Bolesław Ogorzelski, który przyprowadził zwierzę do centrum miasta. Kaliszanin snuje już plany wpuszczenia na trawnik większej liczby zwierząt.

Jeszcze nie tak dawno, kiedy z klombu przed ratuszem zniknęły kwiaty, a mieszkańcy protestowali, aby nakłonić władze miasta do posadzenia rabatek na tym kawałku zieleni pojawiały się porównania tego miejsca do pastwiska. W Internecie krążyły memy z krowami pasącymi się na klombie.  To, co wtedy było żartem, dziś stało się faktem. – Biegają tutaj, grają w piłkę. Najróżniejszą tutaj robią ekwilibrystykę – mówi o mieszkańcach miasta Bolesław Ogorzelski. - Nawet w zeszłym roku widziałem, że prezydenci sobie tutaj grilla urządzili. A ja sobie postanowiłem, że może kozę przyprowadzę. Pomyślałem sobie, że przecież barany wypasały się na boisku na Calisii i wtedy nie trzeba było kosić. Jakby tutaj dwie, trzy kozy wpuścić? To zmniejszyłoby koszty, nie trzeba by było kosić tej trawy. Problem w tym, że ta koza nie chce jeść tej trawy – dodaje. 

Przyprowadzając kozę przed ratusz, Bolesław Ogorzelski myślał również o dzieciach, które miały szansę zobaczyć to zwierzę na żywo, a nawet pogłaskać. Ale z niecodziennej wizyty na Głównym Rynku cieszyli się również dorośli.

Skąd Pan Bolesław ma kozę? Znalazł ją w lesie w Antoninie, przywiązaną do drzewa i postanowił przygarnąć. - Ona tak przylgnęła do mnie, że reaguje tylko na mój głos. Przypiąłem jej wstążeczkę, dzwoneczek i ona sobie teraz obserwuje, bo ona najprawdopodobniej nie jest nauczona w wielkim środowisku. Może w lesie, na łąkach się wychowywała. Ona wszystko obserwuje tutaj – dodaje Ogorzelski.

Teraz koza mieszka na działce u pana Bolesława. Niewykluczone, że jeszcze kiedyś zobaczymy ją przed ratuszem.

ESA, fot. autor, wideo: Magazyn Miejski

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/