Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

O czym należy pamiętać, urządzając mieszkanie?

Podczas urządzania własnego mieszkania należy pamiętać o wielu sprawach, dokonywać dużych zakupów i organizować wiele spotkań. W związku z takim natłokiem obowiązków łatwo zapomnieć o tym, co istotne. Dlatego jeszcze nim rozpoczniesz aranżację swojego lokum, a najlepiej jeszcze przed jego zakupem, przemyśl dobrze kilka poniższych kwestii.

Określ swoje preferencje

Musisz wiedzieć, czego szukasz. Jeśli masz dopiero w planach zakup mieszkania, zastanów się, jakiej powierzchni potrzebujesz, ilu pomieszczeń, na jakim piętrze chciałbyś zamieszkać, czy potrzebujesz windy w budynku oraz jaka okolica będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Zamiast szukać mieszkania na własną rękę, dobrze jest zasięgnąć porady specjalisty. Możesz ją otrzymać np. na stronie obido.pl od wyspecjalizowanych konsultantów. Podobne usługi zaoferuje Ci agent nieruchomości.

Oprócz określenia preferencji zakupu warto również zastanowić się nad tym, jak wykorzystać przestrzeń już po zakupie. Jakich pomieszczeń potrzebujesz, jaki styl wnętrz Ci się podoba, czego oczekujesz od swojego przyszłego mieszkania? Następnie wszystkie te elementy przymierz do swojego budżetu. Czy stać Cię na wszystko, o czym marzysz? Z czego jesteś w stanie zrezygnować w razie braku odpowiednich funduszy? Przygotowując się na takie sytuacje zawczasu, później szybko się z nimi uporasz i szybciej wprowadzisz się do wymarzonego mieszkania.

Wszystko dokładnie zmierz i rozplanuj

Bez dobrego planu w urządzanym przez Ciebie mieszkaniu szybko zapanuje chaos. Jeśli masz przed sobą do zaaranżowania kilkupokojowe lokum, z pewnością czeka Cię wiele pracy, w której łatwo się pogubić. Dlatego wcześniej przygotuj solidny plan. Zmierz każde z pomieszczeń, uwzględnij wymiary drzwi i okien. Rozrysuj dokładny plan Twojego nowego mieszkania ‒ na kartce lub w specjalnym programie. Możesz znaleźć wiele takich dostępnych całkowicie za darmo.

Kolejną kwestią są wymiary mebli czy sprzętu AGD. Sprawdź je uważnie jeszcze przed zakupem i upewnij się, że zmieszczą się dokładnie tam, gdzie ich potrzebujesz. Nanieś wybrane meble na Twój plan, eksperymentuj z rozstawieniem. Najlepiej ustalić sobie układ mebli w każdym pomieszczeniu jeszcze przed ich przyjazdem do Twojego nowego mieszkania. Dzięki temu późniejsze prace przebiegną sprawnie, a wybrane meble będą skręcane od razu w odpowiednim miejscu.

Zadbaj o estetykę

Ostatnia wskazówka ma już charakter typowo estetyczny. W poprzednich krokach pracowałeś nad funkcjonalnością wszystkich elementów. Jednak mieszkanie powinno być również po prostu ładne, by miło spędzać w nim czas. Dlatego zadbaj o dopasowanie poszczególnych mebli i dekoracji. Jeśli nie czujesz się dobrze w temacie projektowania wnętrz, możesz skorzystać z pomocy projektanta lub znajomego, który lepiej odnajduje się w tym temacie. Inną opcją jest zainspirowanie się zdjęciami gotowych projektów. Wiele ciekawych projektów znajdziesz na obido. Dzięki temu będziesz iść tak naprawdę za praktycznie gotowym projektem, który musisz jedynie nieco dostosować do wymiarów swojego wnętrza i własnych potrzeb. Jeśli jednak temat aranżacji wnętrz jest Ci całkowicie obcy, najlepiej trzymaj się jednego stylu. Takie podejście pozwoli Ci uniknąć wielu wpadek i błędów, które sprawią, że Twoje mieszkanie będzie wyglądać niekorzystnie.

Czas zakasać rękawy

Poznałeś już nieco lepiej temat urządzania mieszkań. Teraz już wszystko w Twoich rękach. Czas zakasać rękawy i wziąć się do pracy, by zyskać wymarzone wnętrze w jak najkrótszym czasie. Powodzenia!

Zobacz także, jak stworzyć mieszkanie według konkretnego stylu, jak np. styl minimalistyczny czy też, odważniejszy, styl boho

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/