Ciekawostki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Ciekawostki

Jak wykonać sprawną metamorfozę ogrodu z Castoramą

Masz już ogród, zapewne umieściłeś w nim już kiedyś (bądź przejąłeś po poprzednich właścicielach) jakieś wyposażenie. Chcesz jednak w prosty, tani i szybki sposób dokonać metamorfozy. Twój ogród może na tym jedynie zyskać – bierz się do roboty! Boisz się tego przedsięwzięcia? Absolutnie nie masz czego – pomożemy, niech pomysły ekipy Castoramy posłużą za inspirację.

 

Ogród miejscem wypoczynku

Ogród to miejsce, które przez większość czasu po prostu jest, pełniąc niejako funkcję reprezentacyjną. Stanowi także zakątek, w którym schronić się można przed natłokiem codziennych spraw, zrelaksować, przyjąć gości w słoneczny dzień. Aranżacja ogrodu jest zatem tak samo ważna co zagospodarowanie wnętrza domu.

Realizację zadania rozpocznij od zastanowienia się, co chciałbyś w ogrodzie zostawić, a co z niego usunąć. Sprawdź też, co można odnowić, a co wygląda całkiem dobrze. Przemyśl czego brakuje Ci w ogrodzie, a czego jest za dużo. Teraz podwiń rękawy i zacznij snuć wizję, którą wzbogaci kilka praktycznych trików!

Naprawa ogrodzenia z Castoramą

Co widzi gość jeszcze zanim przekroczy ogrodzenie naszej posiadłości? Tak, widzi właśnie... ogrodzenie. Jeżeli go nie posiadasz, może zaplanujesz jego wybudowanie? Jeżeli zaś okalająca ogród konstrukcja nieco straciła na uroku, po prostu przemaluj ją. Pamiętaj tylko o tym, by wybrać farbę odporną na korozję, którą powoduje zmienna aura. Możesz postawić na standardowy brąz lub zaszaleć z kolorem! W przypadku uszkodzonych ogrodzeń metalowych najczęściej ich naprawa nie wymaga zbyt wiele wysiłku. Warto zadbać o tę część ogrodu, gdyż jest ona swego rodzaju wizytówką.

Trawnik w rolce?

Pragniesz, by Twój trawnik zachwycał piękną zielenią i równiuteńko przystrzyżonym liściem jednak różne czynniki odbierają Ci możliwość podziwiania? Trawnik jest zniszczony, wypłowiały lub zwyczajnie... nie masz czasu, by go kosić? Jest na to rozwiązanie! Spójrz tylko jak często Castorama gazetka promocyjna z gazetkowo.pl przepełniona jest... trawnikami z rolki! ''Montaż'' nowego trawnika jest niezwykle prosty i niezbyt pracochłonny. Położony na dobrze przygotowanym podłożu produkt pozwala otrzymać równiuteńki trawnik o przepięknej barwie. Dodaje niezwykłej elegancji i estetyki ogrodowi.

Posadź rośliny

Ukształtowanie terenu czasami wręcz prosi się o to, by posadzić tam rośliny! Niektóre z obszarów ogrodu wyeksponujemy dzięki kwiatom i liściom, niektóre w parę chwil uda się ukryć. W obu przypadkach idealne mogą się okazać pnącza, kwiaty, kolorowe, trawy, liście. Warto jednak przed posadzeniem zapoznać się ze specyfiką ich hodowania, by stały się najprawdziwszym atutem zielonego terenu. Weź pod uwagę, że liście są ozdobą zazwyczaj cały rok, także jesienią, gdyż w przeciwieństwie do kwiatów zwykle nie więdną.

Zadbaj o ogrodowe dodatki

Obecną w ogrodzie ławkę dopełni poduszka, estetyczna donica pełnić może rolę pojemnika na kwiaty lub zachwycać sama sobą, lampion nada niezwykłego klimatu wieczorem, zaś dzwoneczki zabrzęczą gdy zawieje wiatr. A czy zdajesz sobie sprawę, jak wiele dodatków można zrobić samemu? Zwłaszcza jesień oferuje ogrom materiałów do tworzenia w stylu DIY: kasztany, szyszki, suche gałązki... Sprawdź nasze pomysły na własne oczy — odwiedź stacjonarne sklepy Castorama - gazetkowo.pl w Twojej okolicy.

Zmieniaj ustawienie mebli

Nawet najlepiej zaaranżowane wnętrze (tudzież ogród) z czasem może się znudzić. Czy konieczna jest wówczas kolejna wymiana mebli, dodatków i kolejne malowanie? Absolutnie nie! Aby nadal móc z radością korzystać z ogrodu bez poczucia nudy, po prostu... przemebluj nieco swój zielony raj! Czasami wystarcza zmiana lokalizacji stołu, przesadzenie kwiatków. Taka drobna zmiana odświeży przestrzeń i sprawi wrażenie, jakbyś kolejny raz poddał ogród 'generalnemu remontowi''.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/